Home W regionie Przez 14 lat znęcał się nad żoną. Wreszcie stanie przed sądem
W regionie

Przez 14 lat znęcał się nad żoną. Wreszcie stanie przed sądem

250

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia wobec mężczyzny, który od 2009 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury i kierował pod jej adresem groźby pozbawienia życia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

 

Mężczyźnie ze Świnoujścia zarzuca się, że przez około 14 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad własną żoną. Przekroczeniem wszelkich granic były rzucane pod wpływem alkoholu groźby pozbawienia życia, ale na tym przemoc się nie kończyła.

– Wielokrotnie kierował pod jej adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe, naruszał jej nietykalność cielesną poprzez zadawanie uderzeń otwartą dłonią w twarz, powodując obrażenia ciała w postaci stłuczeń i zasinień. Sprawca znęcał się także nad swoimi dziećmi, kierując pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe oraz bijąc rękoma i uderzając paskiem po całym ciele – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Oprócz przemocy fizycznej i psychicznej w toku postępowania ustalono, że sprawca uszkodził również mienie swojej ofiary.

– Uszkodził samochód osobowy użytkowany przez pokrzywdzoną, powodując pęknięcie szyby przedniej, wyłamanie lusterek bocznych i przebicie opon. Nadto, na terenie Niemiec kierował samochodem osobowym, nie stosując się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podaje Prokuratura.

Sprawca był wcześniej karany. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to przestępstwa grożą kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...