Home W regionie Przez 14 lat znęcał się nad żoną. Wreszcie stanie przed sądem
W regionie

Przez 14 lat znęcał się nad żoną. Wreszcie stanie przed sądem

224

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia wobec mężczyzny, który od 2009 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury i kierował pod jej adresem groźby pozbawienia życia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

 

Mężczyźnie ze Świnoujścia zarzuca się, że przez około 14 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad własną żoną. Przekroczeniem wszelkich granic były rzucane pod wpływem alkoholu groźby pozbawienia życia, ale na tym przemoc się nie kończyła.

– Wielokrotnie kierował pod jej adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe, naruszał jej nietykalność cielesną poprzez zadawanie uderzeń otwartą dłonią w twarz, powodując obrażenia ciała w postaci stłuczeń i zasinień. Sprawca znęcał się także nad swoimi dziećmi, kierując pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe oraz bijąc rękoma i uderzając paskiem po całym ciele – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Oprócz przemocy fizycznej i psychicznej w toku postępowania ustalono, że sprawca uszkodził również mienie swojej ofiary.

– Uszkodził samochód osobowy użytkowany przez pokrzywdzoną, powodując pęknięcie szyby przedniej, wyłamanie lusterek bocznych i przebicie opon. Nadto, na terenie Niemiec kierował samochodem osobowym, nie stosując się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – podaje Prokuratura.

Sprawca był wcześniej karany. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to przestępstwa grożą kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...