Home Biznes i inwestycje Przedsiębiorcy solidarni. Jest oferta pracy dla zwolnionych ze stargardzkiego zakładu
Biznes i inwestycje

Przedsiębiorcy solidarni. Jest oferta pracy dla zwolnionych ze stargardzkiego zakładu

151

Backer OBR (Oddział w Stargardzie) zwolnił grupę pracowników, ale ci nie zostaną na lodzie. Dostali propozycję angażu w zakładzie w Goleniowskim Parku Przemysłowym. To, czy przyjmą ofertę, zależy od nich samych.

 

– To nie pierwszy raz, kiedy jako firma wspieramy inne przedsiębiorstwa – mówi Robert Nalewaj, kierownik działu HR w Hanse Yachts Polska. – Pomagaliśmy innym w czasie pandemii, pomagamy i teraz. Kiedy dostaliśmy pytanie o to, czy możemy pomóc pracownikom, którzy szukają pracy po zwolnieniu z Backera, długo się nie zastanawialiśmy i przygotowaliśmy dla nich ofertę – dodaje.

Wspomina, że zapewnienia producenta grzałek, że nie zostawi pracowników bez pomocy, okazały się prawdą. Przedstawiciele Backera kontaktowali się z jednym z czołowych pracodawców w regionie. Przypomnijmy: Hanse Yachts to spółka, która działa na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego i buduje luksusowe jachty oraz łodzie motorowe. Zatrudnia blisko 800 pracowników, począwszy od szkutników, po laminiarzy, a skończywszy na stolarzach, elektrykach, czy monterach.

– Produkcja elementów grzewczych nie jest tym samym, co budowa jachtów, ale posiadamy własne Centrum Szkoleniowe i możemy pomóc w przebranżowieniu się – tłumaczy Robert Nalewaj. – Nauka trwa kilka tygodni, w tym czasie poznajemy umiejętności pracownika i wybieramy dla niego dział, wobec którego wykazuje najlepsze predyspozycje do pracy.

Tego rodzaju „transfery” kadr nie są niczym nowym, szczególnie, jeśli obu firmom zależy na dobrych relacjach z pracownikami i współpracy na rynku pracy.

– Firma, która planuje zwolnienia, powinna jasno i rzetelnie komunikować się z pracownikami, informując ich o decyzji i przyczynach zwolnienia… i to się stało. My z kolei jasno określiliśmy nasze możliwości kadrowe i przygotowaliśmy ofertę skierowaną do konkretnej grupy, chcąc zapewnić tym osobom ciągłość zatrudnienia i łatwe przejście z jednej firmy do drugiej – tłumaczy Robert Nalewaj.

Hanse Yachts Polska (wcześniej Technologie Tworzyw Sztucznych) to jedna z większych firm na Pomorzu Zachodnim. Spółka wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana w konkursach na najlepszego pracodawcę. Na razie nie wiadomo, ilu pracowników, którym zaoferowano przejście do producenta jachtów, skorzysta z tej propozycji.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Problem przymrozków dotyczy nie tylko winnic. Sadownicy także mają duży kłopot 

Fala nieoczekiwanych przymrozków zaskoczyła sadowników i winiarzy całej Polski. Właściciele liczą straty...

Biznes i inwestycje

Parking za ponad 672 tysiące złotych już dostępny dla kierowców

Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało...