Home Biznes i inwestycje Konstytucja dla biznesu podpisana. „Wierzymy, że to zacieśni współpracę”
Biznes i inwestycje

Konstytucja dla biznesu podpisana. „Wierzymy, że to zacieśni współpracę”

172

Wczoraj Piotr Krzystek, prezydent Szczecina podpisał konstytucję dla biznesu. Przedstawicielem przedsiębiorców była Magdalena Gajdamowicz, znana szczecińska businesswoman. Wcześniej obie strony spotykały się z przedstawicielami biznesu, by wysłuchać o potrzebach, jakie sygnalizują właściciele firm.

 

Chodzi między innymi o przygotowywanie oferty szkół branżowych i techników w taki sposób, by kształcić młodzież w kierunkach, których oczekują przedsiębiorcy, czy też o skracanie czasu wydawania decyzji, które są istotne dla prowadzonej działalności jeśli jest to możliwe. Nie bez znaczenia są też inwestycje, które będą poprawiały jakość życia w Szczecinie, przez co stolica Pomorza Zachodniego będzie atrakcyjnym miejsce do mieszkania i pracy.

– Rolą samorządu, oprócz załatwiania codziennych spraw mieszkańców, jest także wspieranie biznesu i lokalnej gospodarki – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Dlatego ze szczecińskimi przedsiębiorcami spotykam się od lat. Znam ich bolączki, ale także sukcesy. Mam też dużą satysfakcję, że siłą naszej gospodarki są mniejsze i większe firmy, które wspólnie potrafiły przejść przez tak trudne momenty jak pandemia Covid czy wojna w Ukrainie. Warto zatem doceniać każdą inicjatywę, która poprawia relacje na linii administracja publiczna-przedsiębiorcy. Czasem wystarczy kilka chwil rozmowy, poznanie swoich możliwości i kompetencji, by powstało z tego coś naprawdę wartościowego dla obu stron.

Zadowolenia z podpisania Konstytucji dla biznesu nie kryje Magdalena Gajdamowicz. Jak wskazuje, zapisy dokumentu nie są skomplikowane, ale sankcjonują chęć współpracy pomiędzy administracją publiczną a przedsiębiorcami.

– Wiele działań było już prowadzonych z mniejszą lub większą intensywnością, ale teraz potwierdzamy tak naprawdę wolę intensyfikacji współpracy. Wierzymy, że to zacieśni współpracę pomiędzy samorządem, a osobami które w Szczecinie prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność gospodarczą – tłumaczy Magdalena Gajdamowicz.

Wśród zapisów konstytucji są m.in. prawo do równego traktowania, bez względu na rodzaj działalności, wielkość firmy czy inne czynniki. Miasto Szczecin deklaruje również przejrzystość w działaniach administracyjnych dotyczących przedsiębiorstw, czy też tworzenie stref biznesowych oraz udogodnień dla start-upów w celu pobudzenia innowacyjności i tworzenia nowych miejsc pracy.

– Niniejsza Konstytucja Biznesu ma na celu ciągły rozwój przedsiębiorczości na terenie Miasta Szczecin. Wierzymy, że jej postanowienia będą przyczyniać się do ciągłej poprawy sytuacji lokalnej gospodarce, tworzenia nowych miejsc pracy oraz zwiększenia konkurencyjności naszego miasta na arenie krajowej i międzynarodowej – tak brzmi ostatni akapit podpisanej Konstytucji.

 

Powiązane artykuły

AktualnościBiznes i inwestycjeW regionie

Przetargi na sprzęt diagnostyczny pod lupą CBA. Służby weszły do dwóch szpitali w regionie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumentację przetargową w placówkach medycznych z Koszalina,...

Biznes i inwestycjeAktualności

Prace ruszyły! Drzewa zostaną przesadzone, a potem wybudują kładkę

Prace przygotowawcze na terenie budowy kładki nad ulicą Strugą ruszyły. Dotyczą one...

Biznes i inwestycjeAktualności

Mamy kolejne zielone torowisko w Szczecinie. To fragment torów na Nabrzeżu Wieleckim

Na przebudowywanej trasie „szóstki” pomiędzy przystankami „Wyszyńskiego” i „Dworcowa” zbudowano torowisko w...

AktualnościBiznes i inwestycje

Prawie 11 milionów straty. Fatalna kondycja goleniowskiego lotniska

10 mln 890 tys. złotych straty – to bilans Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów....