Home W regionie Pracy prawie jak w amerykańskim serialu. Dwa policyjne pościgi w jeden dzień
W regionie

Pracy prawie jak w amerykańskim serialu. Dwa policyjne pościgi w jeden dzień

79

Jeden patrol policji przeprowadził tego samego dnia dwa pościgi za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli. Szybko okazało się, że powodem ucieczki jest stan, w jakim wsiedli za kółko oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Pierwszy pościg rozpoczął się podczas patrolu drogi krajowej nr 3 w okolicach Babigoszczy. Kierujący nissanem na widok patrolu, dynamicznie skręcił w las co wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenia. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, jednak ten kontynuował ucieczkę leśną drogą. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało 61-letni mieszkaniec powiaty goleniowskiego prowadził auto w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto uciekinier miał zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Tego samego dnia, ten sam patrol w Kliniskach Wielkich prowadził pościg za 43-letnim mieszkańcem powiatu goleniowskiego. Kierujący fordem nie zastosował się do znaku „STOP” w związku z czym, funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę. Niestety pomimo wydanych poleceń do zatrzymania, kierujący postanowił podjąć próbę ucieczki i kontynuował dalszą jazdę. Po krótkim pościgu udało się go skutecznie zatrzymać. Również w tej sytuacji kierowca jechał na podwójnym gazie – miał 1,3 promila alkoholu i… również ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Powiązane artykuły

wyścigi słoni
W regionie

„Wyścigi słoni” pod lupą drogówki. Na S3 posypały się mandaty

Policjanci z myśliborskiej drogówki sprawdzali, czy kierujący ciężarówkami stosowali się do nowego...

W regionie

Wpadł przez kamery monitoringu

Wykorzystał fakt, że właściciel nie zamknął garażu i ukradł mu auto. Dwa...

W regionie

Dwie osoby w hipotermii wyciągnięto z jeziora

Dwie osoby w głębokiej hipotermii wyciągnięto z jeziora Bukowego (pow. sławieński). W...

W regionie

Niebieskie skrzynki przydrożne. Czy są jeszcze potrzebne?

Niebieskie skrzynki pocztowe w wielu gminach na Pomorzu Zachodnim niszczeją i często...