Home Zdrowie i środowisko Pracownicy Lasów Miejskich w Szczecinie zrobili karmniki. Możesz dostać jeden z nich
Zdrowie i środowisko

Pracownicy Lasów Miejskich w Szczecinie zrobili karmniki. Możesz dostać jeden z nich

389

Szczecinianie, którzy chcą pomóc ptakom przetrwać zimę, mogą otrzymać za darmo karmnik wykonany przez pracowników Lasów Miejskich.

 

Zimowe miesiące to ciężki czas dla wielu dzikich zwierząt, ale przede wszystkim ptaków, które mają znacznie utrudniony dostęp do pożywienia. Dlatego warto w tym okresie pamiętać o ich dokarmianiu. Pomogą w tym na pewno specjalne karmniki, które wykonują własnoręcznie pracownicy Lasów Miejskich i za darmo przekazują mieszkańcom Szczecina.

– To kontynuacja, prowadzonej od kilku lat przez Wydział Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych, akcji „Szczecin dokarmia ptaki” – informuje Paulina Łątka z biura prasowego szczecińskiego magistratu. – W jej ramach do szczecińskich szkół, przedszkoli i osób prywatnych trafiło już kilkaset karmników. Leśnicy chcą w ten sposób przybliżyć szczecinianom tematy związane z ochroną przyrody i zaangażować ich w realną pomoc ptakom.

Osoby, które chciałyby otrzymać karmnik, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 723 578 431 (w dni powszednie w godz. 8 – 15).  Po umówieniu będzie można go odebrać w siedzibie Lasów Miejskich przy ul. Miodowej 3 lub Czarnogórskiej 63.

– Prosimy też pamiętać, że nie jest to masowa produkcja, więc dostępność może być ograniczona – podkreśla Paulina Łątka.

Uwaga! Drewniane karmniki należy samodzielnie złożyć. Będzie do tego potrzeby młotek i wkrętarka.  W pudełku znajdziecie również instrukcję, czym dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić.

– Wszystkim przypominamy, że ptaki jedzą ziarna zbóż, płatki owsiane, słonecznik pastewny, kaszę, kukurydzę, orzechy włoskie, ziemne niesolone, laskowe, niesoloną słoninę, gotowane, pokrojone i niesolone warzywa, czy gotowane jajka – wymienia Paulina Łątka. – Czego nie robimy? Nie karmimy ptaków chlebem i resztkami jedzenia ze stołu, przyprawione i posolone potrawy są dla nich bardzo szkodliwe. Nie podajemy zepsutego, spleśniałego lub zamarzniętego jedzenia, nie wrzucamy jedzenia do wody i nie zaśmiecamy terenu resztkami pokarmu – dodaje.

Powiązane artykuły

rewolucja w leczeniu kamicy moczowej. szpital na pomorzanach z nowoczesną terapią
Zdrowie i środowisko

Rewolucja w leczeniu kamicy moczowej. Szpital na Pomorzanach z nowoczesną terapią

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wprowadza nowoczesne...

dzień kobiet w szpitalu na pomorzanach. zamiast kwiatów, troska o zdrowie
Zdrowie i środowisko

Dzień Kobiet w szpitalu na Pomorzanach. Zamiast kwiatów, troska o zdrowie

8 marca w wielu miejscach rozkwitają bukiety tulipanów, a kobiety słyszą życzenia...

zaśmiecone lasy – wstydliwy problem, który sami sobie fundujemy
Zdrowie i środowisko

Wstydliwy problem dla społeczeństwa. Zaśmiecone lasy – czy kolejna akcja zmieni mentalność?

Szczecińscy leśnicy po raz kolejny podjęli rękawicę w walce z rosnącą górą...