Home Kultura „Heweliusz” kręcony w Szczecinie będzie hitem Netflixa? Zacznie się od utrudnień na drogach
Kultura

„Heweliusz” kręcony w Szczecinie będzie hitem Netflixa? Zacznie się od utrudnień na drogach

7.6k
Foto źródło: NetflixPl/Instagram

Od dzisiaj mogą pojawić się utrudnienia na drogach w Szczecinie. Wszystko spowodowane nową produkcją dla Netflixa, czyli serial „Heweliusz”. Gdzie można napotkać utrudnienia w ruchu?

 

Przez parę następnych dni, na kilku drogach w Szczecinie, ruch będzie utrudniony. Wszystko za sprawą nowej produkcji Netflixa o zatonięciu promu Jan Heweliusz. Jak można przeczytać na stronie ZDITM:

– W związku z kręceniem zdjęć filmowych w dniach 22-25.01.2024 r. w Szczecinie w ciągu ulic: Dubois, Krasińskiego, Dąbrówki, Nad Odrą, Światowida, Jana z Kolna, Wały Chrobrego, Trasy Zamkowej, Małopolskiej, Kanał Parnicki, Wyszyńskiego, Podgórnej i T. Mazowieckiego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Już dzisiaj filmowy mają pracować na Stołczynie, a w następnych dniach twórcy mają zacząć pracę na ul. Jana z Kolna, gdzie ruch może być utrudniony.

O serialu

Pięcioodcinkowy serial ma opowiadać historię promu „Jan Heweliusz”, który zatonął 14 stycznia 1993. W czasie wypadku, na pokładzie zginęło 55 osób – 20 marynarzy i 35 pasażerów. Gdy jeszcze parę dni temu obchodzona była 31 rocznica tragedii, twórcy podali informacji o pracy nad produkcją. Za serial w większości odpowiada ekipa, która w 2022 roku, wypuściła na platformę Netflix, „Wielka Woda”. Tamto dzieło opowiadało o pamiętnej powodzi Wrocławia. Dlatego można przypuszczać, że historia Heweliusza jest w dobrych rękach. Za reżyserie odpowiada Jan Holoubek, znany z np.: „Wielkiej wody” czy „25 lat niewinności”. Zdjęcia mają być kręcone m.in. w Stargardzie i Świnoujściu. Produkcję zobaczymy w 2025, a zdjęcia potrwają jeszcze 8 miesięcy. 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

Kultura

Psi aktorzy staną na teatralnej scenie – Pipi, Tango i Zuza w obsadzie

Na to widowisko czekają wszyscy psiolubni. Premiera nietuzinkowego spektaklu pod nazwą „Dobry...