Home Kultura „Heweliusz” kręcony w Szczecinie będzie hitem Netflixa? Zacznie się od utrudnień na drogach
Kultura

„Heweliusz” kręcony w Szczecinie będzie hitem Netflixa? Zacznie się od utrudnień na drogach

7.7k
Foto źródło: NetflixPl/Instagram

Od dzisiaj mogą pojawić się utrudnienia na drogach w Szczecinie. Wszystko spowodowane nową produkcją dla Netflixa, czyli serial „Heweliusz”. Gdzie można napotkać utrudnienia w ruchu?

 

Przez parę następnych dni, na kilku drogach w Szczecinie, ruch będzie utrudniony. Wszystko za sprawą nowej produkcji Netflixa o zatonięciu promu Jan Heweliusz. Jak można przeczytać na stronie ZDITM:

– W związku z kręceniem zdjęć filmowych w dniach 22-25.01.2024 r. w Szczecinie w ciągu ulic: Dubois, Krasińskiego, Dąbrówki, Nad Odrą, Światowida, Jana z Kolna, Wały Chrobrego, Trasy Zamkowej, Małopolskiej, Kanał Parnicki, Wyszyńskiego, Podgórnej i T. Mazowieckiego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Już dzisiaj filmowy mają pracować na Stołczynie, a w następnych dniach twórcy mają zacząć pracę na ul. Jana z Kolna, gdzie ruch może być utrudniony.

O serialu

Pięcioodcinkowy serial ma opowiadać historię promu „Jan Heweliusz”, który zatonął 14 stycznia 1993. W czasie wypadku, na pokładzie zginęło 55 osób – 20 marynarzy i 35 pasażerów. Gdy jeszcze parę dni temu obchodzona była 31 rocznica tragedii, twórcy podali informacji o pracy nad produkcją. Za serial w większości odpowiada ekipa, która w 2022 roku, wypuściła na platformę Netflix, „Wielka Woda”. Tamto dzieło opowiadało o pamiętnej powodzi Wrocławia. Dlatego można przypuszczać, że historia Heweliusza jest w dobrych rękach. Za reżyserie odpowiada Jan Holoubek, znany z np.: „Wielkiej wody” czy „25 lat niewinności”. Zdjęcia mają być kręcone m.in. w Stargardzie i Świnoujściu. Produkcję zobaczymy w 2025, a zdjęcia potrwają jeszcze 8 miesięcy. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeKulturaOn i Ona Turystyka

Szukali spokoju, a są w centrum uwagi. „Trochę się tego nie spodziewaliśmy”

Sylwia i Hieronim Rzeppa prowadzili niewielki biznes w Polsce, zajmowali się dystrybucją...

Kultura

Wielki finał już w weekend. Choreografia ze wszystkich stron świata

Już w najbliższą sobotę finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego z udziałem najlepszych młodych...

Biznes i inwestycjeKultura

Książnica z nominacją w prestiżowym konkursie architektów

Stargardzianie od dawna wiedzą, że ich biblioteka jest miejscem wyjątkowym, a teraz...

LifestyleKultura

Dwa dni niezwykłej imprezy na tarasach Teatru Letniego

Już w pierwszy weekend lipca polana przy Teatrze Letnim zatętni w nocy...