Home Biznes i inwestycje Podziemne remonty. Inwestycje w sieć wodociągową na Niebuszewie
Biznes i inwestycje

Podziemne remonty. Inwestycje w sieć wodociągową na Niebuszewie

11

Remont to zazwyczaj nie tylko wymiana szyn i nawierzchni oraz postawienie ławek. Wiele inwestycji w Szczecinie wiąże się również z przebudową tego, co znajduje się pod ziemią. Przykładem są zakończone niedawno prace na Niebuszewie.

 

Inwestycja realizowana w tej okolicy obejmowała m.in. wymianę sieci wodociągowej.  Stąd po części wyniknął długi czas remontów, których zakończenia wyczekiwali mieszkańcy. Na samym Niebuszewie wymieniono blisko 2,6 km wodociągu i zamontowano rury o średnicy pomiędzy 40 mm a 600 mm.

 

– Stare, blisko 100-letnie rury, w powojennej zabudowie niejednokrotnie sprawiły budowlańcom spore problemy – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Szczecin. – Dzisiaj po kolizjach nie ma już śladu, a większość mieszkańców  odczuwa zmianę dzięki temu co wybudowano na powierzchni, ale również dzięki poprawie ciśnienia wody w kranach.

 

W dalszym etapie inwestycji, który obejmował odcinek od Niebuszewa do pl. Rodła, wymieniono dalsze 1,8 km. infrastruktury wodociągowej. Ma to pozwolić na lepszą i bardziej wydajną eksploatację i zmniejszenie, a docelowo eliminację awarii. 

 

– Sens inwestycji w infrastrukturę podziemną ukazuje się także w statystykach związanych ze stratami wody na samej sieci – mówi Hanna Pieczyńska. – W ostatnich latach notujemy spadek na poziomie 5%.

 

Łączna ilość sieci wodociągowej wraz z przyłączami wynosi blisko 1360 km. To długość większa niż trasa z centrum naszego miasta do Wenecji.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Odnowią elewację na Alei. Za miesiąc ma być inaczej

To jedno z miejsce, które najbardziej zwraca na siebie uwagę na Alei...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Uwaga, kierowcy! Korki na Trasie Zamkowej

Ogromne korki zaskoczyły dziś mieszkańców Szczecina, którzy kierują się do centrum miasta...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana...