Home Ekologia i zdrowie O zdrowiu z młodzieżą. To bardzo ważne spotkanie
Ekologia i zdrowie

O zdrowiu z młodzieżą. To bardzo ważne spotkanie

164

Dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży jest jedną z najważniejszych społecznie kwestii. Miasto Szczecin wraz z prezydentem, Piotrem Krzystkiem, przygotowuje się do wdrożenia programu profilaktyki depresji u najmłodszego pokolenia. Pomysł obejmuje kompleksowe działania, których adresatami będą uczniowie i uczennice szczecińskich szkół, ale także rodzice oraz pracownicy i pracownice placówek oświatowych – w tym pedagodzy oraz dyrektorzy.

 

Przygotowanie w pełni użytecznego i efektywnego projektu rozpoczyna się od spotkań, na które zaproszone zostaną osoby związane z systemem oświaty, młodzież oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Między innymi w tym celu prezydent Szczecina oraz pełnomocniczka prezydenta do spraw równości, Beata Bugajska, spotkali się z młodymi ludźmi związanymi z Interact Szczecin International będącego młodzieżową częścią Rotary Club. To oni, pod opieką merytoryczną Isobel Perery, stworzyli poruszający spektakl „Dzieci i ryby głosu nie mają”, który zachwycił widzów naszego miasta i Poznania.

Podczas kameralnego spotkania w Domu Skandynawskim młodzi podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi szkolnej codzienności, wskazując, co warto w tym wielce niedoskonałym systemie poprawić. Podpowiedzieli też, jakie zmiany można wprowadzić, aby licealiści w swoich szkołach czuli się bezpiecznie i po prostu dobrze. Zarówno prezydent, jak i pani Bugajska, z ogromną empatią i otwartością wysłuchali propozycji i zadeklarowali chęć dalszego kontaktu z młodymi, aby program adresowany do nich, spełnił przynajmniej większość ich oczekiwań.

Ryby głosu nie mają, ale dzieci – zdecydowanie tak! Wielkie nadzieje pokładamy w programie profilaktyki depresji u młodzieży – tym większe, że w budowaniu tego pomysłu partycypują główni zainteresowani a przedstawiciele i przedstawicielki Magistratu włączają ich do partnerskiej dyskusji.

 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

Ekologia i zdrowieW regionie

Setki śniętych ryb. Wojewoda uspokaja – to nie złote algi

Przyrodnicy martwią się, że problem skażenia Odry powraca, w Bielinku (powiat gryfiński)...

Ekologia i zdrowie

10 000 metrów kwadratowych łąki kwietnej. Właśnie została wysiana

Kwitnące, pachnące i pełne owadów łąki zwiastują początek lata. Od kilu sezonów...