Home Ekologia i zdrowie O zdrowiu z młodzieżą. To bardzo ważne spotkanie
Ekologia i zdrowie

O zdrowiu z młodzieżą. To bardzo ważne spotkanie

143

Dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży jest jedną z najważniejszych społecznie kwestii. Miasto Szczecin wraz z prezydentem, Piotrem Krzystkiem, przygotowuje się do wdrożenia programu profilaktyki depresji u najmłodszego pokolenia. Pomysł obejmuje kompleksowe działania, których adresatami będą uczniowie i uczennice szczecińskich szkół, ale także rodzice oraz pracownicy i pracownice placówek oświatowych – w tym pedagodzy oraz dyrektorzy.

 

Przygotowanie w pełni użytecznego i efektywnego projektu rozpoczyna się od spotkań, na które zaproszone zostaną osoby związane z systemem oświaty, młodzież oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Między innymi w tym celu prezydent Szczecina oraz pełnomocniczka prezydenta do spraw równości, Beata Bugajska, spotkali się z młodymi ludźmi związanymi z Interact Szczecin International będącego młodzieżową częścią Rotary Club. To oni, pod opieką merytoryczną Isobel Perery, stworzyli poruszający spektakl „Dzieci i ryby głosu nie mają”, który zachwycił widzów naszego miasta i Poznania.

Podczas kameralnego spotkania w Domu Skandynawskim młodzi podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi szkolnej codzienności, wskazując, co warto w tym wielce niedoskonałym systemie poprawić. Podpowiedzieli też, jakie zmiany można wprowadzić, aby licealiści w swoich szkołach czuli się bezpiecznie i po prostu dobrze. Zarówno prezydent, jak i pani Bugajska, z ogromną empatią i otwartością wysłuchali propozycji i zadeklarowali chęć dalszego kontaktu z młodymi, aby program adresowany do nich, spełnił przynajmniej większość ich oczekiwań.

Ryby głosu nie mają, ale dzieci – zdecydowanie tak! Wielkie nadzieje pokładamy w programie profilaktyki depresji u młodzieży – tym większe, że w budowaniu tego pomysłu partycypują główni zainteresowani a przedstawiciele i przedstawicielki Magistratu włączają ich do partnerskiej dyskusji.

 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Ekologia i zdrowie

220 000 do wzięcia. Wystartował pierwszy konkurs dla NGO-sów w ramach Programu Wsparcia Psychologicznego

Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu cyklu warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół...

przemysław maciąg
Ekologia i zdrowiePolityka

Pszczelarze z rolnikami. Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie murem za strajkiem rolników

Narastający spór o Zielony Ład i produkty z m.in. Ukrainy, nie traci...

Ekologia i zdrowie

Jak działa oczyszczalnia i jaką rolę mają tu bakterie?

„Za oknem temperatura na granicy zera. Ludzie ubierają się cieplej, zwierzęta mają...