Home Aktualności Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc
Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

133

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te pieniądze koniec końców otrzymuje – najpewniej trafiają do prywatnej kieszeni. O oszustwach „na schronisko” poinformował Urząd Miasta Szczecin.

 

Oszuści podają się za przedstawicieli Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Przychodzą wprost pod drzwi i zachęcają do wpłat. Czujni mieszkańcy chcieli potwierdzić zbiórkę u źródła, dlatego poinformowali placówkę o całej sytuacji. Jak się okazało, pracownicy Schroniska odebrali już kilka takich telefonów.

– Informujemy, że Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie nie prowadzi żadnej tego typu zbiórki na terenie miasta. Nie współpracuje też z osobami, które zbierają pieniądze do puszek – mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Wolontariusze, którzy pomagają w Schronisku, mają już pełne ręce roboty przy zwierzętach. Podawanie się za nich to szczególny rodzaj perfidii, który nigdy nie powinien mieć miejsca. Chcąc realnie pomóc bezdomnym psom i kotom, możemy przekazać darowiznę pieniężną bezpośrednio na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: 20 1020 4795 0000 9302 0332 3599. 

Jeśli chodzi o dary rzeczowe, to obecnie najbardziej potrzebny jest żwirek roślinny dla kotów oraz dobrej jakości (z dużą ilością mięsa) karma mokra dla kociąt, dorosłych kotów oraz szczeniąt. Można je przynosić do schroniska przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1, od poniedziałku do soboty w godzinach 8-16.

 5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji niedawno placówkę odwiedził prezydent Piotr Krzystek. Ciężką pracę i otwarte serca należy doceniać jednak nie tylko od święta.

– Wolontariat […] to patrzenie na otwierające się psy czy koty, budowanie w nich zaufania, pomaganie w przepracowanie lęku czy przywracanie wiary w człowieka. Ale to także dzielenie się doświadczeniami z innymi wolontariuszami, wspólne przeżywanie psich problemów, szukanie rozwiązań i wzajemne wspieranie się. I przede wszystkim: to bycie empatycznym człowiekiem, który przekuwa swoją chęć pomocy w magicznie merdające na jego widok ogony – czytamy na stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie w poście poświęconym wolontariuszom placówki – Ktoś powie, że świata nie zmienią. Ale ta świadomość, że mogą zmienić świat choć jednego zwierzęcia, napędza ich wszystkich do kolejnych działań, do nowych wyzwań. I dlatego robią to dalej. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...