Home Polityka Nowy klub w sejmiku. To samorządowcy bez partyjnej plakietki
Polityka

Nowy klub w sejmiku. To samorządowcy bez partyjnej plakietki

132

Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie koniecznie partyjnym szyldem – zapowiada Cezary Urban. W Sejmiku Województwa powstał nowy klub, to samorządowcy, którzy chcą działać na rzecz lokalnych społeczności bez partyjnego szyldu.

 

Kim jest Cezary Urban, przewodniczący nowego klubu? To na co dzień dyrektor jednego z najlepszych liceów w Polsce. Do klubu Koalicji Samorządowej weszli również Marcin Przepióra ze Stargardu oraz Olgierd Kustosz z Przelewic – wicemarszałek Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

 

– Nasz klub reprezentuje tych, którzy formalnie są już z nami związani, którzy uczestniczą w pracach Koalicji Samorządowej oraz tych, którzy działają w samorządzie, ale szukają swojego przedstawicielstwa w Sejmiku. Wspieraliśmy ten zarząd województwa i będziemy wspierali nadal – mówi Cezary Urban przewodnicy klubu.

 

Jak zapowiadają radni z nowego, sejmikowego klubu, będą konstruktywnie współpracowali z marszałkiem województwa.

 

– Nadal aktywnie będziemy wspierali zarząd tego województwa – potwierdza Olgierd Kustosz.

 

Olgierd Kustosz wskazuje, że ważny jest budżet na przyszły rok, który jest mocno inwestycyjny i który przyczyni się do rozwoju regionu.

 

– Bardzo się cieszę, że sformalizowaliśmy nasze bliskie kontakty w samorządzie województwa – mówi z kolei Marcin Przepióra. – Plusem jest to, że głos klubowy jest silniejszy niż głos pojedynczych radnych. Jeśli ktoś będzie zgłaszał chęć wejścia do naszej grupy i będzie to osoba, która chce działać na rzecz samorządów, będzie mile widziana i demokratycznie będziemy decydować o współpracy z taka osobą – dodaje.

 

Koalicja Samorządowa to ugrupowanie, które nie jest partią polityczną. Ma poparcie lokalnych samorządowców z całego województwa – począwszy od Szczecina, gdzie liderem Koalicji Samorządowej jest prezydent Piotr Krzystek po Goleniów (tam funkcjonuje Klub Radnych Koalicja Samorządowa), Police, które reprezentuje burmistrz Władysław Diakun, Szczecinek ze starostą Krzysztofem Lisem, Koszalin z prezydentem Piotrem Jedlińskim czy też Sławno, Biały Bór, Pyrzyce, Mieszkowice, Gryfino i kilkanaście innych miejscowości oraz lokalnych organizacji.

Powiązane artykuły

Polityka

Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Kto ze „szczecińskiego” okręgu trafi do Europarlamentu?

Piąte polskie wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami. Wybraliśmy 53 polityków,...

AktualnościEdukacjaPolityka

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany, w tle jest afera związana z...

PolitykaAktualności

Wybory do europarlamentu 2024: Transport dla osób z niepełnosprawnością

9 czerwca, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie...

Polityka

Sławomir Nitras o Campus Polska Przyszłości. Wręczenie biletów dla szczecińskiej młodzieży

Przed Pomnikiem Czynu Polaków minister sportu Sławomir Nitras wraz z posłem Patrykiem...