Home Biznes i inwestycje Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?
Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

3.4k

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy Jeziorku Słonecznym. Prace nad jego realizacją właśnie trwają.

Co tu powstaje? Asfaltowa ścieżka rowerowa o długości ok.  650 m, biegnąca wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego. Będzie ona połączona z istniejącą już infrastrukturą rowerową. Wykonany zostanie również łącznik pomiędzy ścieżką rowerową od strony ul. Derdowskiego, a ścieżką rowerową w ciągu ulicy Taczaka.  Wykonawca obecnie prowadzi prace ziemne związane z korytowaniem pod przyszłą ścieżkę rowerową, układaniem obrzeży oraz wykonaniem warstw konstrukcyjnych pod nawierzchnie.

Dla okolicznych mieszkańców szykowane są też zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka wybudowany zostanie tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Pojawią się też stoły do gry w ping – ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach, zarówno od strony ul. Szeligowskiego jak i od ul. Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe, zamontowane zostanie urządzenie siłowni „pod chmurką” – surfer.  Miejsce do odpoczynku powstanie również przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka.

Wykonane zostaną także nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in.  klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

To kolejne zadanie ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane przez Zakład Usług Komunalnych. Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt inwestycji to 1 780 000 zł, a prace powinny zakończyć się we wrześniu.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o stosowanie się do oznakowań i niewchodzenie na teren budowy, a także nieprzestawianie przęseł ogrodzenia placu budowy. Na okres majówki, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wykonawca wyznaczy specjalne dojście do placu zabaw od strony ulicy Szeligowskiego.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...

Biznes i inwestycje

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany. Inwestycja warta ponad 16 milionów

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego....