Home Biznes i inwestycje Miał być hit, a wyszedł kit? Usychające drzewa na Placu Zwycięstwa
Biznes i inwestycje

Miał być hit, a wyszedł kit? Usychające drzewa na Placu Zwycięstwa

487

Akcja zazieleniania Szczecina trwa w najlepsze. Przy ruchliwych ulicach i alejach pojawiają się nowe krzewy i drzewka. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Nowo co posadzona roślinność na Placu Zwycięstwa zdaje się nie być przekonana do warunków, a niektóre drzewka zaczynają usychać. 

“Tysiące krzewów i bylin oraz nowe drzewa już wkrótce ozdobią w pełni teren Placu Zwycięstwa. Trwają nasadzenia nowych roślin”- można przeczytać na stronie Szczecińskich Inwestycji Miejskich. To dalsza część akcji zazieleniania miasta, której efekty mogliśmy podziwiać choćby na alei Wojska Polskiego. Teraz przyszedł czas na Plac Zwycięstwa, gdzie również posadzono nowe nasadzenia. 

– Te prace zostały zrealizowane, natomiast my po takim naszym pierwszym odbiorze mamy tutaj kilka uwag do wykonawcy i najprawdopodobniej te sadzonki drzew będą niestety musiały zostać poddane wymianie – mówi  rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji, Piotr Zieliński.

Powód jest dość prosty. Nowo co posadzone drzewka zaczęły z dnia na dzień usychać, co bardziej szpeciło, niż upiększało plac. Mieszkańcy widzą problem w terminie sadzenia drzewek bądź w braku zamontowania worków nawadniających.

– Wiadomo, że proces nasadzeń nie jest stuprocentowo skuteczny. Drzewa jadą ze szkółki długą drogę. Wiadomo, zmiana klimatu i środowiska też im nie służy. Oczywiście mamy tu takie warunki typowo miejskie. No więc teraz pytanie, co ewentualnie, jaki czynnik mógł mieć tutaj właśnie wpływ na to, że te drzewa wyglądają jak wyglądają? Czy ich stan zdrowotny się poprawi, czy nie, musimy to też mieć na uwadze. Natomiast prawdopodobieństwo jest takie, że będą niestety musiały być wymieniane – mówi Zieliński 

Problem dotyczy na razie dwóch drzewek. Nie wiadomo jeszcze czy wykonawca będzie wymieniał nieprzyjmujące się nasadzenia. Wiadome jest, że takie sytuacje się zdarzają. Pozostaje więc czekać albo na przyjęcie się drzewek, albo na ich wymianę. 

Na placu Zwycięstwa posadzono bowiem dokładnie 34 sztuki różnych drzewek jak klony czerwone, lipy drobnolistne czy klony pospolite. Oprócz tego zieleń, która cieszyła mieszkańców od dawna, miała przejść zabiegi pielęgnacyjne. Mowa tu oczywiście o dumnie rosnących drzewach przy nowopowstałych przystankach tramwajowych.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...

Biznes i inwestycje

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany. Inwestycja warta ponad 16 milionów

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego....