Home Biznes i inwestycje Kolejna firma zapowiada duże zwolnienia. Tym razem to koncern z Goleniowskiego Parku Przemysłowego
Biznes i inwestycje

Kolejna firma zapowiada duże zwolnienia. Tym razem to koncern z Goleniowskiego Parku Przemysłowego

1.2k

Decyzja firmy LM Wind Power Blades (firma produkuje łopaty do turbin wiatrowych) o zwolnieniu jednej czwartej załogi w swojej fabryce w Goleniowie, co oznacza że ponad 200 osób straci pracę, jest z pewnością istotnym wydarzeniem na zachodniopomorskim rynku pracy. Trend cięć w fabrykach w całym kraju jest problemem, który widać coraz bardziej.

 

LM Wind Power Blades nie jest pierwsza firmą na Pomorzu Zachodnim, która uruchamia proces zwolnień. Dotkną one zarówno kadrę menagerską (w mniejszym stopniu) jak i pracowników produkcji.

Wprawdzie spółka zapowiada, że podejmuje kroki w celu wsparcia pracowników, którzy będą dotknięci zwolnieniami, ale na razie nie ma zbyt wielu szczegółów co do tych działań.

Jak wskazują eksperci, przejście LM Wind Power Blades pod skrzydła koncernu General Electric w 2017 r. może być jednym z czynników wpływających na obecne zmiany. Koncern ten może dążyć do optymalizacji działalności LM Wind Power w ramach swojego segmentu GE Renewable Energy, co czasami wiąże się z restrukturyzacją i zmniejszeniem zatrudnienia.

Tymczasem pracownicy spółki obawiają się, że niebawem dojdzie do kolejnych zmian kadrowych, a zwolnienia dotkną pracowników w jeszcze większym stopniu, niż obecnie się zapowiada.

LM Wind Power Blades zatrudnia między innymi laminiarzy, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego są też inne firmy, które zatrudniają specjalistów z takimi umiejętnościami. Na razie nie ma jednak żadnego sygnału, by były one zainteresowane przejęciem zwalnianych pracowników.

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...

Biznes i inwestycje

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany. Inwestycja warta ponad 16 milionów

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego....