Home Biznes i inwestycje Jak będzie wyglądał Park na Pomorzanach? To zależy od samych mieszkańców
Biznes i inwestycje

Jak będzie wyglądał Park na Pomorzanach? To zależy od samych mieszkańców

83

W niedzielę i poniedziałek odbędą się otwarte konsultacje w sprawie projektu „Ogród zabawy i odpoczynku w Parku Pomorzańskim”. To jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Mieszkańcy wybiorą jedną z koncepcji i będą mogli przekazać swoje uwagi.

 

W ramach projektu w Parku Pomorzańskim przy ul. Powstańców Wielkopolskich ma powstać plac zabaw oraz miejsce do rekreacji dla osób w różnym wieku. Pracownia Architektury i Krajobrazu „Trzy Małe Drzewka” przygotowała dwie wstępne koncepcje zagospodarowania tego terenu. Teraz od mieszkańców będzie zależało, która z nich zostanie zrealizowana. Swoją opinią będą mogli się podzielić podczas otwartych spotkań konsultacyjnych, organizowanych przez stowarzyszenie „Oswajanie Miasta”.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w samym Parku Pomorzańskim w niedzielę (17.09) od 12:00 do 15:00 w miejscu planowanej inwestycji. Dzięki temu łatwiej będzie można wyobrazić sobie przyszły wygląd przestrzeni i poznać rozmieszczenie poszczególnych elementów. Do dyspozycji mieszkańców będzie stoisko konsultacyjne, na którym można zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, porozmawiać z architektką i przekazać swoje uwagi. O zdanie zapytani zostaną też najmłodsi użytkownicy podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczone animatorki. 

 

Drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek (18.09) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 55 (sala 010 J). Tu również będzie okazja do porozmawiania o proponowanych koncepcjach z ich autorką i przedstawienia swoich propozycji. Opinie i uwagi będą zebrane w formie raportu i posłużą do opracowania ostatecznej koncepcji ogrodu zabawy i odpoczynku.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji. Jest przetarg na pumptrack

Zakład Usług Komunalnych poszukuje firmy, która wybuduje obiekt. Stanie on na osiedlu...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...