Home Biznes i inwestycje Jak będzie wyglądał Park na Pomorzanach? To zależy od samych mieszkańców
Biznes i inwestycje

Jak będzie wyglądał Park na Pomorzanach? To zależy od samych mieszkańców

17

W niedzielę i poniedziałek odbędą się otwarte konsultacje w sprawie projektu „Ogród zabawy i odpoczynku w Parku Pomorzańskim”. To jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Mieszkańcy wybiorą jedną z koncepcji i będą mogli przekazać swoje uwagi.

 

W ramach projektu w Parku Pomorzańskim przy ul. Powstańców Wielkopolskich ma powstać plac zabaw oraz miejsce do rekreacji dla osób w różnym wieku. Pracownia Architektury i Krajobrazu „Trzy Małe Drzewka” przygotowała dwie wstępne koncepcje zagospodarowania tego terenu. Teraz od mieszkańców będzie zależało, która z nich zostanie zrealizowana. Swoją opinią będą mogli się podzielić podczas otwartych spotkań konsultacyjnych, organizowanych przez stowarzyszenie „Oswajanie Miasta”.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w samym Parku Pomorzańskim w niedzielę (17.09) od 12:00 do 15:00 w miejscu planowanej inwestycji. Dzięki temu łatwiej będzie można wyobrazić sobie przyszły wygląd przestrzeni i poznać rozmieszczenie poszczególnych elementów. Do dyspozycji mieszkańców będzie stoisko konsultacyjne, na którym można zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, porozmawiać z architektką i przekazać swoje uwagi. O zdanie zapytani zostaną też najmłodsi użytkownicy podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczone animatorki. 

 

Drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek (18.09) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 55 (sala 010 J). Tu również będzie okazja do porozmawiania o proponowanych koncepcjach z ich autorką i przedstawienia swoich propozycji. Opinie i uwagi będą zebrane w formie raportu i posłużą do opracowania ostatecznej koncepcji ogrodu zabawy i odpoczynku.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Odnowią elewację na Alei. Za miesiąc ma być inaczej

To jedno z miejsce, które najbardziej zwraca na siebie uwagę na Alei...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Uwaga, kierowcy! Korki na Trasie Zamkowej

Ogromne korki zaskoczyły dziś mieszkańców Szczecina, którzy kierują się do centrum miasta...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana...