Home Aktualności Komunikacja z kolejnym problemem. Czy to przedwyborcza gra?
Aktualności

Komunikacja z kolejnym problemem. Czy to przedwyborcza gra?

207

O co chodzi? Autobus komunikacji miejskiej w Szczecinie tankuje na stacji paliw. Okazuje się, że hurtownicy nie chcą dostarczać paliwa do spółek komunikacyjnych w całej Polsce.  Cena na stacjach benzynowych jest niższa niż w hurtowaniach!

 

Hurtownicy paliw, firmy spedycyjne, transportowcy załamują ręce, bo ceny na rynkach światowych idą w górę, a w Polsce na stacjach benzynowych spadają! Ludzie cieszą się, bo mają taniej – można usłyszeć od przedsiębiorców. Cała sytuacja jest jednak sztuczną regulacją ceny. W efekcie hurtownicy odmawiają firmom dostaw po cenie jak na stacji, a ci ze względu na obowiązujące umowy, nie mogą kupować drożej. Powszechnie mówi się, że to efekt przedwyborczego manipulowania cenami.

 

Zainteresowaliśmy się sprawą po tym, gdy  gdy dostaliśmy zdjęcie jednego z miejskich autobusów tankującego na stacji benzynowej narodowego koncernu.

 

– Mamy kryzys w komunikacji publicznej, dość poważny można usłyszeć nieoficjalnie. Hurtownicy nie chcą dostarczać paliwa, w cenach obowiązujących na stacjach benzynowych, bo są one nie rynkowe dlatego wstrzymują dostawy  – słyszymy nieoficjalnie.

 

Poprosiliśmy o komentarz dostawców paliw. Pytamy oto dlaczego cena paliw na stacjach benzynowych, czyli dla  odbiorców indywidulanych jest niższa niż u dostawców hurtowych? W jaki sposób ustalana jest obecnie cena paliwa, w kontekście rosnących cen na rynkach światowych? Czekamy na odpowiedź.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

3 miesiące aresztu za „zabór” radiowozu. To „występek chuligański”?

Areszt tymczasowy zarządziła Prokuratura Okręgowa Szczecin-Śródmieście. To po kradzieży radiowozu, której dopuścił...

Aktualności

Pożar w akademiku przy Szwoleżerów

Nowy rok akademicki jeszcze na dobre nie ruszył, a w jednym z...

Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki?...

Aktualności

Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje

W nocy z soboty (30.09) na niedzielę (1.09) doszło do groźnego pożaru...