Home Biznes i inwestycje Fontanna w miejscu basenu przeciwpożarowego. Plac Batorego się zmieni
Biznes i inwestycje

Fontanna w miejscu basenu przeciwpożarowego. Plac Batorego się zmieni

170

Znamy już oferty na przebudowę pl. Batorego. Najważniejszym punktem inwestycji ma być fontanna w miejscu istniejącego dziś basenu przeciwpożarowego. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to prawie 6,5 mln zł brutto. Termin realizacji poznamy po analizie ofert przez komisję przetargową.

Plac Batorego ma powrócić do swoich przedwojennych korzeni. Wtedy istniała w tym miejscu fontanna otoczona przez bujną zieleń, którą możemy oglądać na starych fotografiach. Po wojnie stworzono w tym miejscu basen przeciwpożarowy, co odebrało okolicy status reprezentacyjny. To ma się zmienić.

– Najbardziej charakterystycznym elementem inwestycji będzie nowa fontanna, która powstanie w obrębie istniejącego basenu przeciwpożarowego – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. – Będzie wyposażona w podświetlane dysze, wystrzeliwujące strumień wody nawet do 9 metrów. Do tego powstaną place zabaw z grami podwórkowymi dla dzieci. Przebudowa obejmie również ciągi piesze, zostaną wymienione nawierzchnie chodnika, a także zbudowane nowe miejsca dla samochodów i zainstalowane elementy małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych. 

Prace obejmą też stworzenie nowego oświetlenia i zagospodarowania zieleni. Zaproponowana przez Miasto kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to 6 420 161 zł brutto. Tylko jedna oferta mieści się w tej cenie. Pozostałe dwie ją przekraczają.

Najwyższą ofertę złożyła firma Musing Bud sp. z o.o. ze Szczecina – 8 293 890 zł brutto. Druga oferta to 7 661 586,25 zł brutto od przedsiębiorstwa PRO-INFRA sp. z o.o. z miejscowości Jarzmanowa. Najtańsza oferta to 6 151 000 zł brutto i została złożona przez firmę RKS Wolin Sławomir Zinow z Wolina. Na razie nie znamy terminów rozpoczęcia i szacunkowego czasu trwania prac.

– Jesteśmy na razie na etapie otwarcia ofert, które zostaną sprawdzone przez komisję przetargową – informuje Piotr Zieliński. – Dopiero po wynikach prac komisji, wyborze wykonawcy i podpisaniu z nim umowy będzie można mówić o przybliżonym terminie rozpoczęcia prac i szacunkowego ich zakończenia. Wyniki poznamy w najbliższym czasie.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...