Home Aktualności „Telefon zabrała omyłkowo”? 53-latka odpowie za kradzież
Aktualności

„Telefon zabrała omyłkowo”? 53-latka odpowie za kradzież

263
policja w szczecinie

Szczecińscy funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania 53-latki, która w jednym ze sklepów ukradła telefon innej klientce. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot. Sprawczyni kradzieży tłumaczyła się, że telefon zabrała omyłkowo, ale nagrania z monitoringu nie zostawiły miejsca na wątpliwości. Kobieta za swój czyn odpowie przed sądem.

 

Mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów w centrum miasta. Pokrzywdzona kobieta przekazała policjantom, że podczas zakupów na chwilę odłożyła telefon na półkę przy kasie i zapomniała go zabrać. Gdy po chwili wróciła do sklepu telefonu już nie było.

 

– Funkcjonariusze przejrzeli monitoring w sklepie i zauważyli kobietę, która przykryła pozostawiony telefon swoim aparatem, zabrała go i wyszła ze sklepu – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Potem wywiadowcy ustalili, że sprawczyni rozmawiała z jednym z pracowników ochrony. 

 

Szczecińscy wywiadowcy po rozmowie z mężczyzną dowiedzieli się, że kobieta pracuje w jednym z dyskontów budowlanych. Tam poznali jej personalia i ustalili miejsce zamieszkania. Nie zastali jej jednak w mieszkaniu. Policjanci uzyskali numer skradzionego telefonu od pokrzywdzonej kobiety i postanowili na niego zadzwonić na parkingu w pobliżu miejsca związanego ze sprawą.

 

– W pewnym momencie policjanci usłyszeli z jednego z samochodów dźwięk telefonu – podaje KMP w Szczecinie. – Ustalili, kto jest właścicielem pojazdu i adres zamieszkania. Tam zastali sprawczynię kradzieży, która była bardzo zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. Początkowo tłumaczyła, że nie wie o co chodzi ale po sprawdzeniu auta, w którym dzwonił telefon przyznała, że zabrała go omyłkowo.

 

Skradziony telefon został odzyskany, a 53-latka odpowie teraz za kradzież.

Powiązane artykuły

Aktualności

Tak będzie funkcjonować komunikacja miejska w długi weekend?

Przed nami kolejny w tym roku długi weekend, a zarazem ostatni przed...

Aktualności

Szczecińscy „Łowcy głów” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za seksualne wykorzystanie dziecka

Wspólne działania poszukiwaczy z KWP w Lublinie i KWP w Szczecinie doprowadziły...

Aktualności

Truciciel psów w rękach śledczych? „Mężczyzna otrzymał policyjny dozór”

39- latka ze Szczecina, który może mieć związek z truciem psów zatrzymali...

AktualnościHistoriaInspiration

Szczecin Floating Garden i markowi przyjaciele – numer specjalny naszego czasopisma już wkrótce!

W najbliższych dniach ukaże się numer specjalny naszego czasopisma – Magazynu Miłośników...