Home Nieruchomości  Czy kamienica z Deptaku doczeka się remontu?
Nieruchomości Biznes i inwestycje

Czy kamienica z Deptaku doczeka się remontu?

225

To zdecydowanie najbardziej zaniedbany budynek wzdłuż całego Deptaku Bogusława. Nie zanosi się, by w najbliższym czasie został wyremontowany. Właścicielem jest „podmiot prywatny” – wyjaśnia magistrat.

 

Kamienica przy ul. Bogusława X 46 jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków, co skutkuje ograniczonym zakresem nadzoru konserwatorskiego. Niezależnie od przepisów o ochronie i opiece nad zabytkami, obiekt wyraźnie wymaga remontu. Nie można wykluczyć, że lada moment tynk zacznie odpadać, co będzie stanowiło zagrożenie dla przechodniów.

– Organem właściwym do oceny stanu technicznego budynku i ewentualnego nałożenia na właściciela stosownych zaleceń jest Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu.

Miasto, jak się dowiadujemy, ma związane ręce. Właścicielem budynku jest podmiot prywatny i brak jest możliwości rozwiązania użytkowania wieczystego z tym podmiotem i powrotu nieruchomości do zasobu gminnego.

– Dla tej nieruchomości wydana została w 2022 roku decyzja zmieniająca pozwolenie na budowę z roku 2008, obejmujące rozbudowę, nadbudowę i przebudowę kamienicy z przeznaczeniem na funkcję handlowo-biurową – informuje Sylwia Cyza-Słomska.

Nie widać natomiast żadnych prac, nie tylko remontowych, ale nawet zabezpieczających kamienicę przed postępującą dewastacją.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Na alei Wojska Polskiego pozostała kosmetyka?

Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego wyglądy na skończony. Dużo w tym prawdy....

Biznes i inwestycje

Jest przetarg na budowę ścieżki rowerowej

Na stronach internetowych ZDiTM ogłoszono przetarg dotyczący wykonania ścieżki rowerowej na ul....

Biznes i inwestycjeLifestyleRozmowy

Jakub Zieleskiewicz: „Serwisy rowerowe przechodzą drugą młodość”

Jazda na rowerze to nie tylko sposób na przejazd z punktu A...

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...