Home Sport Ze schroniska do kalendarza z Pogonią Szczecin
Sport

Ze schroniska do kalendarza z Pogonią Szczecin

241

Podopieczni szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafili na karty kalendarza Pogoni Szczecin. Część dochodu z jego sprzedaży wspomoże bezdomne psy i koty.

 

To było niezwykłe spotkanie gwiazd szczecińskiego futbolu z bezdomnymi  zwierzętami. Piłkarze i piłkarki Dumy Pomorza zabrali psiaki w różne malownicze zakątki Szczecina, gdzie wspólnie pozowali do zdjęć. Oczywiście nie zapomnieli też o kotach. W tym przypadku jednak sesja odbyła się na terenie schroniska. Efekt tych spotkań, w postaci pięknych fotografii, znalazł się na kartach kalendarza Pogoni Szczecina na 2024 rok. Każdy miesiąc to inny skład, ale to samo przesłanie –  te zwierzaki też zasługują na szansę i nowy dom .

– Mocno wierzymy w to, że kalendarz nie tylko pozwoli wam lepiej poznać schroniskowe zwierzaki, ale także zbliży do podjęcia decyzji o adopcji naszych małych (i trochę większych) przyjaciół – zachęcają kibiców przedstawiciele klubu Pogoń Szczecin.

Z kolei Ewa Mrugowska, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, wyraża wdzięczność z tej współpracy:

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę inicjatywę, dzięki której nasze psy i koty, w takiej pięknej odsłonie,  mogą zaprezentować się szerokiemu gronu kibiców i nie tylko. Niektórzy modele już znaleźli nowe rodziny, ale inne zwierzaki wciąż czekają w schronisku, może właśnie na jakiegoś miłośnika piłki  nożnej.

Co ważne, 10 zł dochodu ze sprzedaży każdego egzemplarza Pogoń Szczecin przekaże schronisku. Kalendarz w cenie 49,99 zł można kupić sklepie stacjonarnym lub internetowym klubu.

A już od dzisiaj dodatkowa pula 400  kalendarzy będzie do kupienia także bezpośrednio w schronisku przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1 (wjazd od ul. Południowej). W tym przypadku cały dochód ze sprzedaży zasili konto placówki. Cena minimalna – 50 zł. Dla osób spoza Szczecina, za dodatkową opłatą, możliwa jest też wysyłka.

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...