Home Ekologia i zdrowie Będą badać za darmo w Światowy Dzień Cukrzycy
Ekologia i zdrowie

Będą badać za darmo w Światowy Dzień Cukrzycy

92

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. To właśnie w rocznicę urodzin Fredericka Bantinga, którego wieloletnia praca doprowadziła do odkrycia insuliny, w poradni diabetologicznej SPWSZ odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Twój czas na zdrowie” skupione na edukacji i profilaktyce cukrzycy.

14 listopada w godzinach 10.00 – 13.00 w poradni diabetologicznej SPWSZ przy ul. Broniewskiego 2 na pacjentów czekać będą doświadczone pielęgniarki, które wszystkim chętnym zbadają poziom cukru we krwi, zmierzą ciśnienie i wykonają analizę składu ciała. Zainteresowani będą mogli także odebrać dzienniczki cukrzycowe, skorzystać z poradnictwa dietetycznego i w zakresie stopy cukrzycowej oraz w prostych quizach wygrać drobne upominki. Wspólnie z partnerami wydarzenia zaoferujemy również zdrowy poczęstunek, który poprzedzi szacowanie jego kaloryczności.

– Edukacja w diagnostyce i leczeniu cukrzycy jest kluczowa – mówi pomysłodawczyni akcji, pielęgniarka Teresa Czerwińska. – Pacjenci, po pierwsze, muszą wiedzieć, że w ogóle mają cukrzycę. To ważne, gdyż wielu z nas wciąż żyje bez świadomości rozwijającej się choroby. Po drugie, gdy już o swojej chorobie wiedzą, powinni zacząć ją leczyć, a więc m.in. zmodyfikować swój styl życia. 14 listopada wytłumaczymy im, jak to zrobić.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy brzmi „Znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny”. Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest przez ponad 200 organizacji członkowskich Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) w ponad 160 krajach świata.

 

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dotacji na zadania z zakresu promocji zdrowia.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w...

TurystykaEkologia i zdrowie

Spływy Drawą zagrożone? W rzece obniża się poziom wody

Mieszkańców Pojezierza Drawskiego i miłośników rzeki Drawy niepokoi od lat obniżający się poziom...

Ekologia i zdrowie

Anonimowo, bezpłatnie, bez skierowania. Możesz wykonać test w kierunku HIV

Od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 1 grudnia obchodzony jest...

sadzenie drzew w szczecinie
Ekologia i zdrowie

Od grudnia będą sadzić drzewa za 880 tysięcy złotych

Ponad 300 nowych drzew zostanie w najbliższych tygodniach zasadzonych na terenie całego...