Home Aktualności Dostawca jedzenia był pijany. Klient odebrał mu kluczyki od samochodu
Aktualności

Dostawca jedzenia był pijany. Klient odebrał mu kluczyki od samochodu

94

Szczecińska policja otrzymała zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego dostawcy jedzenia. Pijanemu kierowcy kluczyki odebrał klient, który czekał nad niego pod swoim domem. Na miejsce przyjechał patrol policji. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 58-letni dostawca miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

 

Dyżurny szczecińskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia kierowcy, który nietrzeźwy miał przywieźć zamówiony posiłek. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie zastali zgłaszającego oraz 58-latka kierującego chwilę wcześniej Fordem Focus.

 

Według relacji mężczyzny  zamówił  on posiłek z dowozem do domu. Oczekiwał na tego dostawcę przed swoim domem. Gdy podjechał Ford, zorientował się, że kierowca tego samochodu jest prawdopodobnie nietrzeźwy i zabrał kluczyki od auta – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

 

Funkcjonariusze przebadali 58-latka. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca oczywiście stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Zgłaszający wykazał się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki jego czujności nieodpowiedzialnemu kierowcy to zdarzenie nie ujdzie na sucho.

 

– Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z przepisów. Sprawcę można ująć na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – przypomina KMP w Szczecinie. – Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą otrzymany sygnał!

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...