Home Aktualności Dostawca jedzenia był pijany. Klient odebrał mu kluczyki od samochodu
Aktualności

Dostawca jedzenia był pijany. Klient odebrał mu kluczyki od samochodu

131
policja w szczecinie

Szczecińska policja otrzymała zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego dostawcy jedzenia. Pijanemu kierowcy kluczyki odebrał klient, który czekał nad niego pod swoim domem. Na miejsce przyjechał patrol policji. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 58-letni dostawca miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

 

Dyżurny szczecińskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia kierowcy, który nietrzeźwy miał przywieźć zamówiony posiłek. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie zastali zgłaszającego oraz 58-latka kierującego chwilę wcześniej Fordem Focus.

 

Według relacji mężczyzny  zamówił  on posiłek z dowozem do domu. Oczekiwał na tego dostawcę przed swoim domem. Gdy podjechał Ford, zorientował się, że kierowca tego samochodu jest prawdopodobnie nietrzeźwy i zabrał kluczyki od auta – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

 

Funkcjonariusze przebadali 58-latka. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca oczywiście stracił już prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Zgłaszający wykazał się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki jego czujności nieodpowiedzialnemu kierowcy to zdarzenie nie ujdzie na sucho.

 

– Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z przepisów. Sprawcę można ująć na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – przypomina KMP w Szczecinie. – Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą otrzymany sygnał!

 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...