Home W regionie 270 litrów zacieru – w garażu prowadził bimbrownię
W regionie

270 litrów zacieru – w garażu prowadził bimbrownię

326

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej odnaleźli nielegalną wytwórnię alkoholu w jednej w podkoszalińskich miejscowości. Produkcja ulokowana była w przydomowym garażu. W środku odkryto 270 litrów zacieru.

 

Kontrola KAS-u doprowadziła do odnalezienia przydomowej bimbrowni. O tym, że produkcja odbywała się nie tylko na własny użytek, świadczy zabezpieczony towar, czyli 27 litrów alkoholu oznaczonych nazwą „Duch Puszczy” i 270 litrów zacieru do jego produkcji.

– Zatrzymaliśmy sprzęt wykorzystywany do nielegalnej produkcji alkoholu, butelki, etykietki z nazwą „Duch Puszczy” i nakrętki do butelek – informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej – Towar zabezpieczyliśmy jako dowód w sprawie.

Dochodzenie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Działania wspierała także Żandarmeria Wojskowa. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą, czyli pozbawieniem wolności do trzech lat – mówi Małgorzata Brzoza.

Kupowanie i spożywanie alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł może być niebezpieczne dla zdrowia. KAS przestrzega przed takim zachowaniem. Nie bez przyczyny.

– Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku – podkreśla Małgorzata Brzoza.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....