Home W regionie Gryfiński urząd: „Wystąpiliśmy o pozwolenie na remont elewacji bocznej”
W regionie

Gryfiński urząd: „Wystąpiliśmy o pozwolenie na remont elewacji bocznej”

211

Osiem lat zajęło władzom Gryfina przygotowanie do remontu elewacji budynku, na którym umieszczone są herby miast partnerskich. A stało się to po tym, jak mieszkańcy miasta otwarcie zaczęli krytykować zaniedbania magistratu.

 

Zarówno w Barlinku (mieście partnerskim) jak i w Gryfinie sporo mówiło się ostatnio o estetyce ściany kamienicy w centrum tego drugiego miasta. Umieszczone są tu od lat herby miast partnerskich. Mariusz Mariusz Andrusewicz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w gryfińskim magistracie zapowiada, że niebawem się to zmieni.

– W październiku 2023 r. gmina Gryfino wystąpiła z wnioskiem do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wydanie pozwolenia na remont elewacji bocznej (północnej) budynku położonego przy ulicy Bolesława Chrobrego 19. Program robót budowlanych przedłożony wraz z wnioskiem zakłada poprawę estetyki ściany budynku, na której zlokalizowane są obecnie m. in. herby miast partnerskich. Po uzyskaniu decyzji ZWKZ z dnia 9 listopada 2023 r. pozwalającej  na wykonanie ww. robót budowlanych Gmina Gryfino wystąpiła do Starosty Gryfińskiego ze zgłoszeniem na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji północnej przedmiotowego budynku. 1 grudnia Starosta Gryfiński wydał zaświadczenie o braku sprzeciwu do zgłoszonych robót budowlanych. W związku z powyższym, zgodnie ze złożonym zgłoszeniem, planujemy rozpocząć prace remontowe w pierwszej połowie 2024 r. przy sprzyjających warunkach pogodowych.

O fali krytyki, jaka spadła na gryfiński magistrat pisaliśmy tutaj: „Dobrze, że to partnerstwo istnieje tylko na papierze” – mówi radny

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...