Home W regionie 20-latek biegał z nożem po peronie i groził podróżnym
W regionie

20-latek biegał z nożem po peronie i groził podróżnym

221

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 20-latka, który najpierw wszczął awanturę na peronie i groził podróżnym, a następnie porysował nożem składy pociągów POLREGIO. Młody mężczyzna odpowiedzialny jest za zniszczenie powłoki lakierniczych dwóch pojazdów kolejowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz zapłata za poniesione straty, które w sumie wyceniono na blisko 10 000 złotych.

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Koszalinie. Dyżurny koszalińskiej Straży Ochrony Kolei odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Osoba zgłaszająca powiadomiła, że mężczyzna na terenie stacji kolejowej biega mężczyzna, trzymając nóż w ręku i grozi podróżnym.

 

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie szybko przybyli na miejsce i obezwładnili niebezpiecznego młodego mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Mundurowi zabezpieczyli nóż, który mężczyzna miał przy sobie. Ujętego agresora przekazano wraz z niebezpiecznym narzędziem funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Koszalinie.

 

Funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna przy użyciu noża porysował powłokę lakierniczą dwóch składów pociągów pasażerskich należących do przewoźnika kolejowego POLREGIO S. A. Naczelnik Sekcji Utrzymania Taboru Kolejowego w Kołobrzegu wstępnie wycenił szkodę na blisko 10 000 złotych. Teraz sprawca zniszczenia mienia odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...