Home Aktualności Nie wszyscy godnie świętowali niepodległość. Drogowe podsumowanie weekendu w Szczecinie.
Aktualności

Nie wszyscy godnie świętowali niepodległość. Drogowe podsumowanie weekendu w Szczecinie.

156

Komenda Miejska Policji w Szczecinie podsumowała działania szczecińskiej drogówki w ten weekend. Wyniki nie napawają optymizmem. Złapano aż 10 nietrzeźwych kierowców oraz odnotowano 140 przypadków przekroczenia prędkości. To jednak znacznie mniej niż w poprzednim miesiącu.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie mieli ręce pełne roboty. Podczas kontroli drogowych ujawnili aż 10 nietrzeźwych kierowców. Sprawdzana była także prędkość kierujących – zatrzymano 140 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dwóch z nich już straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził autem prawie z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

 

Nie są to pozytywne informacje, ale wyniki są lepsze niż miesiąc temu. Być może przyczyną był dzień wolny od pracy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W sobotę i niedzielę, 14 i 15 października szczecińscy policjanci złapali aż 22 nietrzeźwych kierowców oraz ponad 250 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wtedy też rekordzista przekroczył prędkość o prawie 80 km/h – jechał 147 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h

 

Policja przypomina, że zachowanie bezpieczeństwa na drodze, może ocalić ludzkie życie lub zdrowie. Szczególnie że jesienna aura szczególnie nie sprzyja brawurze.

 

– Apelujemy o zachowanie rozsądku za kierownicą i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Pogoda jest różna, szybko robi się ciemno i są opady deszczu. Bądźmy ostrożni i nośmy odblaski, to jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa – przestrzega Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...