Home Aktualności Nie wszyscy godnie świętowali niepodległość. Drogowe podsumowanie weekendu w Szczecinie.
Aktualności

Nie wszyscy godnie świętowali niepodległość. Drogowe podsumowanie weekendu w Szczecinie.

194

Komenda Miejska Policji w Szczecinie podsumowała działania szczecińskiej drogówki w ten weekend. Wyniki nie napawają optymizmem. Złapano aż 10 nietrzeźwych kierowców oraz odnotowano 140 przypadków przekroczenia prędkości. To jednak znacznie mniej niż w poprzednim miesiącu.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie mieli ręce pełne roboty. Podczas kontroli drogowych ujawnili aż 10 nietrzeźwych kierowców. Sprawdzana była także prędkość kierujących – zatrzymano 140 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Dwóch z nich już straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził autem prawie z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

 

Nie są to pozytywne informacje, ale wyniki są lepsze niż miesiąc temu. Być może przyczyną był dzień wolny od pracy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W sobotę i niedzielę, 14 i 15 października szczecińscy policjanci złapali aż 22 nietrzeźwych kierowców oraz ponad 250 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wtedy też rekordzista przekroczył prędkość o prawie 80 km/h – jechał 147 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h

 

Policja przypomina, że zachowanie bezpieczeństwa na drodze, może ocalić ludzkie życie lub zdrowie. Szczególnie że jesienna aura szczególnie nie sprzyja brawurze.

 

– Apelujemy o zachowanie rozsądku za kierownicą i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Pogoda jest różna, szybko robi się ciemno i są opady deszczu. Bądźmy ostrożni i nośmy odblaski, to jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa – przestrzega Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...