Home Biznes i inwestycje Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie
Biznes i inwestycje

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie

187
Ulica Tomaszowska w Szczecinie.

Od szczęśliwego losu zależy, który projekt zostanie zrealizowany. W tegorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim doszło do ciekawej sytuacji: dwa projekty uzyskały taką sama liczbę głosów. „Zwycięzca” zostanie wyłoniony w drodze głosowania.

Poprawa bezpieczeństwa na ul. Tomaszowskiej   oraz Międzypokoleniowe strefy rekreacji na osiedlu Książąt Pomorskich to dwa projekty, które w ramach głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim uzyskały taką samą liczbę oddanych głosów – po 248.

– W tym roku w obszarze lokalnym Niebuszewo doszło do remisu: dwa projekty znalazły się na pierwszym miejscu uzyskując najwyższą i jednakową ilość głosów. Zgodnie z zapisami regulaminu, o tym, który projekt wejdzie na listę zwycięzców zdecyduje losowanie, które odbędzie się podczas posiedzenia Rady ds. Budżetu Obywatelskiego – wyjaśnia Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Losowanie zwycięzcy odbędzie się już jutro, 30 listopada o godz. 16.00, będzie można je obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCg7P6n44DSsL_6sCWygsgzw

Projekt, który będzie miał więcej szczęścia, będzie mógł liczyć na realizację. Przegrany szanse będzie miał mniejsze, ale… na ten moment nie można przesądzać, że także nie doczeka się wykonania.

– Zgodnie rekomendacjami miejskich radnych i zapisami nowego regulaminu SBO do realizacji skierowane zostaną projekty, które zdobyły najwięcej głosów w swojej kategorii do wyczerpania puli środków. Oznacza to, że w przypadku, gdy budżet zwycięskiego projektu nie wyczerpie puli środków z danego obszaru, na realizację będzie miał szansę kolejny z listy, którego wycena będzie mieściła się w pozostałej kwocie – tłumaczy Paulina Łątka.

Przypominamy, dzięki głosom mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną 33 projekty.  W tym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 149 propozycji, wśród nich były 124 projekty lokalne i 25 w kategorii „Zielonego SBO”, która jest nowością tegorocznej edycji. Pula środków SBO 2024 to 17 200 000 zł, w tym 30% na projekty „Zielonego SBO” i 70% na projekty lokalne.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Kończy się Eldorado agencji pracy. Klienci będą masowo od nich odchodzić?

Firmy w regionie rozważają rezygnację z usług agenci pracy tymczasowej. To efekt...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Tylko jedna oferta w przetargu na 14 nowych elektrobusów. Będą kolejne Solarisy?

Tylko jedna oferta pojawiła się w przetargu na 14 nowych autobusów elektrycznych...