Home Sport Zapraszają do kibicowania i wspierają dzieci
Sport

Zapraszają do kibicowania i wspierają dzieci

88

Ubiegłoroczne finały Wilków obejrzało wiele dzieci, które wychowują się w domach dziecka, czy też w trudnych warunkach, określanych jako „wykluczenie społeczne”. W tym roku jest podobnie.

 

Na trybunach zasiadają wierni kibice, są też fani basketu, którzy w sezonie zasadniczym rzadko bywali na Netto Arenie, ale rundę play-off chcą oglądać już na żywo. Wśród kibiców jest też młodzież z opiekunami, dziś w Netto Arenie pojawią się wychowankowie rodzinnych domów dziecka.

– Nasz klub zawsze myśli o tym, aby pomagać. Zawodnicy też często angażują się w akcje charytatywne. Pomoc potrzebującym jest wpisana w nasze klubowe DNA – mówi Przemek Sierakowski, media menager Wilków Morskich.

Pula biletów regularnie trafia do osób, które na co dzień z różnych względów rzadko bywają na meczach koszykówki. W ubiegłorocznych finałach z kibicami na trybunach bawiła się młodzież z Choszczna, w ten sposób klub pomagał w walce z wykluczeniem społecznych dzieci z małych miejscowości, oddalonych od Szczecina.

– Kibicowały też dzieci ze szczecińskich domów dziecka, dla nich obejrzenie finału na żywo było niesamowitym przeżyciem – mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. – Współpraca z klubem w tym zakresie dobrze się układa, dzisiaj mecz finałowy z Treflem Sopot obejrzy kolejna grupa wychowanków z rodzinnych domów dziecka. I zapewne dobrych emocji również nie zabraknie, przy czym wierzymy wszyscy  wygraną Wilków, to przybliży naszą drużynę do obrony mistrzowskiego tytułu – dodaje.

Klub w ostatnim czasie popracował również z Fundacją Pełną Ciepła, która ufundowała m.in. stypendium dla młodzieży, która pomaga w zakresie obsługi social mediów. Z kolei klub realizował z Fundacją wspólny projekt w zakresie realizacji filmu dokumentalnego, by kształcić młodzież w zakresie sztuki filmowej.

Początek dzisiejszego, czwartego meczu finału już o 20:00 w Netto Arenie.

Powiązane artykuły

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...

Sport

Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!

Niesamowite rozstrzygnięcia  w ostatniej kolejce kobiecej Ekstraligi w piłce nożnej. Piłkarski ze...

Sport

Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu

Brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to będzie...