Home Biznes i inwestycje Ścieżka rowerowa już widoczna. Prace powinny się zakończyć we wrześniu
Biznes i inwestycje

Ścieżka rowerowa już widoczna. Prace powinny się zakończyć we wrześniu

276

Coraz więcej zmian nad Jeziorkiem Słonecznym. W oczy najbardziej rzuca się nowa ścieżka rowerowa, która właśnie została pokryta asfaltem.

To tylko jeden z elementów projektu SBO, realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych. Asfaltowa ścieżka rowerowa o długości ok.  650 m, biegnie wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego. Łączy się z istniejącą już infrastrukturą rowerową. Budowany jest także łącznik pomiędzy ścieżkami rowerowymi od strony ul. Derdowskiego i Taczaka.

– Dla mieszkańców zaplanowane są zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka pojawi się tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Będą też stoły do gry w ping – ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach, zarówno od strony ul. Szeligowskiego jak i od ul. Derdowskiego, staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe. Zamontowane zostanie również urządzenie siłowni „pod chmurką” – surfer.  Miejsce do odpoczynku powstanie także przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka – tłumaczy Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Wykonane zostaną nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in.  klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł, a prace powinny zakończyć się we wrześniu.

– Jednocześnie cały czas apelujemy do mieszkańców o to, aby stosowali się do oznakowań i nie wchodzili na teren budowy, a także nie przestawiali przęseł ogrodzenia. Uspokajamy również, że wykonawca zgodnie z umową jest zobowiązany do naprawienia szkód powstałych przy realizacji zadania – apeluje Paulina Łątka.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....