Home Sport Wilki poległy w stolicy. Na półfinał jeszcze poczekamy
Sport

Wilki poległy w stolicy. Na półfinał jeszcze poczekamy

165

Mogło być 3:0 i awans do półfinału rozgrywek, a jest 2:1 i sprawa rozstrzygnięcia tej rywalizacji jest jeszcze otwarta. Wilki Morskie przegrały wczoraj z Legią 90:88. W końcówce meczu szczecinianie mieli piłkę na zwycięstwo, ale… nie oddali rzutu.

Dzień prze meczem rozmawialiśmy z Maciejem Majcherkiem o tym, co Kinga czeka w Warszawie.

– Na pewno się na nas rzucą w pierwszych minutach, musimy to przetrzymać – komentował asystent trenera Miłoszewskiego.

Tymczasem lepiej w mecz weszły Wilki, które już w pierwszej kwarcie prowadziły 9 punktami, 21:12. W kolejnych minutach Legii udało się odrobić straty. Mecz był wyjątkowo zacięty, na 10 minut przed końcem pojedynku (po trzech kwartach) był remis 70:70. I wtedy świetnie działający mechanizm nagle stanął: przez sporą część ostatniej kwarty Wilki pudłowały, nieskuteczność natychmiast została wykorzystana przez rywali, którzy odskoczyli na 10 punktów 84:74. To nie był koniec, team trenera Arkadiusza Miłoszewskiego znowu miał fenomenalną końcówkę. Po rzutach Cuthbertsona i Mazurczaka udało się złapać kontakt z Legią i nasza drużyna przegrywała tylko dwoma punktami, a w dodatku miała ostatnią akcję. Można było wykonać akcję za 2 punkty i doprowadzić do dogrywki, można było rzucić za 3 punkty i wygrać, tymczasem ostatnia akcja nie wyszła Wilkom, które nie oddały nawet rzutu. A to oznaczało zwycięstwo Legii 90:88!

Tym samym stan rywalizacji to 2:1 dla Kinga, gra toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie już w sobotę, również w Warszawie.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Christian Vital z 28 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami (ten, który w Netto Arenie rozbił szybę w drzwiach). W ekipie Wilków najlepszym był Andrzej Mazurczak z 20 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.