Home Sport Wiktor ze Szczecina to najmłodszy sportowy motocyklista w Polsce! Już startuje w zawodach
Sport

Wiktor ze Szczecina to najmłodszy sportowy motocyklista w Polsce! Już startuje w zawodach

578

Wiktor Banasiak – przedszkolak, B-Boy, mieszkaniec Szczecina, wielki fan Bartosza Zmarzlika, ale przede wszystkim najmłodszy motocyklista w Polsce!

 

Młody szczecinianin to zawodnik Stargardzkiego Klubu Motocyklowego Motoboyz oraz kandydat do reprezentowania barw Młodej Stali Gorzów po osiągnięciu wymaganego wieku.

Wiktor ma na swoim koncie wiele sukcesów w zawodach rowerowych-motocyklowych, a skrzynia z jego trofeami waży więcej niż on sam. Między innymi ma za sobą trzy starty w miniżużlowym grand prix Stanowic. Na pierwszych dwóch prezentował się w biegach pokazowych, ale w grudniu 2023 zajął 8 miejsce na kilkunastu uczestników w klasie 50cc. Sensacja polega na tym, że był w całej grupie zdecydowanie najmłodszy, a drugi najmłodszy uczestnik był od niego aż o kilka lat starszy!

W sobotę 20 stycznia już po raz drugi w swojej karierze Wiktor wystartuje w zawodach na elektrycznych rowerkach balansowych w Wielkiej Brytanii. Za pierwszym razem (w zeszłym roku) na imprezie w Sheffield (UK), w której brało udział ponad 120 młodych zawodników, awansował do ścisłego finału, ale wypożyczony na miejscu sprzęt odmówił posłuszeństwa… Wiktor zaliczył defekt, nie ukończył biegu finałowego i ostatecznie zajął 9 miejsce. Tym razem już z własnym sprzętem realnie powalczy o najwyższe cele, ale przede wszystkim będzie dobrze się bawił, zbierał kolejne doświadczenie, rozwijał swoją pasję oraz godnie reprezentował Polskę, Szczecin oraz Stargardzki Klub Motocyklowy MotoBoyz!

Na 2024 rok, oprócz startu w UK, Wiktor wraz z rodzicami ma bardzo ambitne plany! Chcą wystartować w Mistrzostwach Świata rowerków balansowych, ścigać się wszędzie tam, gdzie Wiktor spełni minimalne wymagania wiekowe.

Powiązane artykuły

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...

Sport

Klęska! Marzenia o złocie mocno się oddaliły

Komplet publiczności na Netto Arenie i niesamowita atmosfera… tylko zabrakło w tym...

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...