Home Sport Wiktor ze Szczecina to najmłodszy sportowy motocyklista w Polsce! Już startuje w zawodach
Sport

Wiktor ze Szczecina to najmłodszy sportowy motocyklista w Polsce! Już startuje w zawodach

517

Wiktor Banasiak – przedszkolak, B-Boy, mieszkaniec Szczecina, wielki fan Bartosza Zmarzlika, ale przede wszystkim najmłodszy motocyklista w Polsce!

 

Młody szczecinianin to zawodnik Stargardzkiego Klubu Motocyklowego Motoboyz oraz kandydat do reprezentowania barw Młodej Stali Gorzów po osiągnięciu wymaganego wieku.

Wiktor ma na swoim koncie wiele sukcesów w zawodach rowerowych-motocyklowych, a skrzynia z jego trofeami waży więcej niż on sam. Między innymi ma za sobą trzy starty w miniżużlowym grand prix Stanowic. Na pierwszych dwóch prezentował się w biegach pokazowych, ale w grudniu 2023 zajął 8 miejsce na kilkunastu uczestników w klasie 50cc. Sensacja polega na tym, że był w całej grupie zdecydowanie najmłodszy, a drugi najmłodszy uczestnik był od niego aż o kilka lat starszy!

W sobotę 20 stycznia już po raz drugi w swojej karierze Wiktor wystartuje w zawodach na elektrycznych rowerkach balansowych w Wielkiej Brytanii. Za pierwszym razem (w zeszłym roku) na imprezie w Sheffield (UK), w której brało udział ponad 120 młodych zawodników, awansował do ścisłego finału, ale wypożyczony na miejscu sprzęt odmówił posłuszeństwa… Wiktor zaliczył defekt, nie ukończył biegu finałowego i ostatecznie zajął 9 miejsce. Tym razem już z własnym sprzętem realnie powalczy o najwyższe cele, ale przede wszystkim będzie dobrze się bawił, zbierał kolejne doświadczenie, rozwijał swoją pasję oraz godnie reprezentował Polskę, Szczecin oraz Stargardzki Klub Motocyklowy MotoBoyz!

Na 2024 rok, oprócz startu w UK, Wiktor wraz z rodzicami ma bardzo ambitne plany! Chcą wystartować w Mistrzostwach Świata rowerków balansowych, ścigać się wszędzie tam, gdzie Wiktor spełni minimalne wymagania wiekowe.

Powiązane artykuły

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...

Sport

Woodson i długo, długo nic. King odpadł z Pucharu Polski

Liczyliśmy na dobrą grę Kinga w ćwierćfinale Pucharu Polski. I nasi koszykarze...

Sport

Ten mecz wygrali wszyscy

Futsal Szczecin pewnie pokonał KKF Automobile Torino Konin 8:1 i awansował w...