Home Edukacja Jak wypadły szczecińskie licea i technika na tle reszty kraju? Najnowszy ranking „Perspektyw” już jest
Edukacja

Jak wypadły szczecińskie licea i technika na tle reszty kraju? Najnowszy ranking „Perspektyw” już jest

250

Początek roku to idealna okazja do tego, żeby sklasyfikować najlepsze szkoły ponadpodstawowe w rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Są wzrosty i spadki, ale też zasłużenie obroniona lokata. 

 

 

W zeszłym roku bezkonkurencyjne okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące, które od lat jest jednym z najlepszych liceów w Polsce. Od kilku lat silnie broni 3. miejsca w rankingu i również tym razem utrzymało się na ostatnim miejscu podium. Warto zaznaczyć, że w Rankingu Olimpijskim wskoczyło na 2. miejsce i musiało uznać wyższość jedynie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. 

Na 63. miejscu uplasował się popularny „pobożniak”, czyli II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie. W tym przypadku możemy mówić o wzroście o 10 miejsc względem zeszłorocznego rankingu. 

Spory skok do góry ze 118. na 84. pozycję zanotowało Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie, które od 2021 roku systematycznie pnie się do góry w zestawieniu tegoż miesięcznika. 

Tegoroczny ranking okazał się pechowy dla V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Szkoła, której patronem jest Adam Asnyk, zaliczyła spadek z 76. na 92. miejsce. 

Na dalszych pozycjach znalazły się: IX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino (244. miejsce), XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi (338. miejsce), I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie (538. miejsce), Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego (580. miejsce), IV LO im. Bolesława Prusa (639. miejsce), VI LO im. Stefana Czarnieckiego (688. miejsce), Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia (925. miejsce) i LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Józefa (953. miejsce). 

Ranking szczecińskich techników

O powodach do dumy mogą mówić władze i uczniowie Technikum Informatycznego SCI, które zajęło w tegorocznym rankingu najlepszych techników 6. miejsce. To oznacza wzrost o trzy oczka w górę względem zeszłorocznego zestawienia. Wyżej uplasowały się tylko (w kolejności rosnącej): Technikum nr 7 w Nowym Sączu, Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Gdańskiej w Gdańsku, Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, Technikum Mechatroniczne nr 1 im. P. Drzewieckiego w Warszawie i Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. 

Nieco niżej, bo na 9. pozycji znalazło się Technikum Organizacji i Zarządzania, wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 8 (w zeszłym roku było na 10. miejscu). 

Spory skok, z 73. na 41. miejsce, zanotowało Technikum Elektryczno-Elektroniczne, wchodzące w skład Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. Tytusa Maksymiliana Hubera. 

Jednak powyższy wyczyn niknie przy postępie, jakim może się pochwalić Technikum Technologii Cyfrowych (awans z 265. na 81. miejsce!). 

Na dalszych miejscach znalazły się: Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie (Zespół Szkół nr 6; 304. miejsce), Technikum Energetyczno-Transportowe (Zespół Szkół nr 4; 363. miejsce), Technikum Zawodowe nr 1 (Zespół Szkół Budowlanych; 416. miejsce), oraz Technikum Ekonomiczne im. rotmistrza Witolda Pileckiego (436. miejsce).

Powiązane artykuły

Edukacja

Jakie plany po maturze? ZUT zaprasza do zapoznania się z ofertą uczelni 

Już 6 i 7 marca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się Dni...

Edukacja

Offshore wchodzi do szczecińskich szkół

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku pracy w sektorze MEW Polskie Stowarzyszenie...

Edukacja

Rusza rekrutacja do klas I SP i przedszkoli

Początek marca w Szczecinie, to czas gdy rusza większość rekrutacji do publicznych...

AktualnościEdukacjaRozmowy

Bezpieczna droga do szkoły, czyli krótka historia o niedocenianych strażniczkach naszych dzieci

Charakterystyczny odblaskowy strój widoczny na kilkadziesiąt metrów przed przejściem dla pieszych, migający...