Home Biznes i inwestycje Więcej zwolnień nie będzie? Firma komentuje, pracownicy niedowierzają
Biznes i inwestycje

Więcej zwolnień nie będzie? Firma komentuje, pracownicy niedowierzają

6.1k
spółka backer
Foto: źródło backerobr.pl

Pracownicy stargardzkiego zakładu Backer OBR, produkującego rurkowe elementy grzejne oparte na własnej technologii, przeżywają teraz trudne chwile. Ich przełożeni zwolnili 59 osób pracujących w Zakładzie Systemów Kontrolnych, ale zapewniają, że dalszych zwolnień nie będzie. 

– Spadek zamówień od klientów, który notujemy od kilku miesięcy, wymusił na nas redukcję zatrudnienia – tłumaczą władze spółki Backer OBR na swoim profilu na Facebooku. – Planowane wcześniej wypowiedzenia dla 90 osób dotyczą w rzeczywistości 59 osób. 12 pracowników przyjęło porozumienia zmieniające dotychczasowe wynagrodzenie, 7 osobom zapewniliśmy zatrudnienie w innym zakładzie naszej firmy. 

Tutaj warto podkreślić, że firma Backer OBR posiada swoje zakłady produkcyjne również w Pyrzycach i Warnicach. 

Zwolnieni pracownicy stargardzkiego zakładu będą otrzymywać wynagrodzenia do końca marca i przez cały okres wypowiedzenia, przy jednoczesnym zwolnieniu z obowiązku wykonywania pracy. 

– Otrzymają również odprawy w kwotach adekwatnych do długości stażu – podkreślają władze spółki. – Łącznie te świadczenia pieniężne osiągną co najmniej wartość trzykrotnego wynagrodzenia, a u najdłużej pracujących osób nawet siedmiokrotnego miesięcznego wynagrodzenia. Przed nami wspieranie pracowników objętych zwolnieniami w poszukiwaniu nowej pracy – zaznaczają, jednocześnie nie mówiąc precyzyjnie, jak ta pomoc miałaby szczegółowo wyglądać.

Jak powiedziała w rozmowie z Twoim Radiem Ewa Śniegórska, dyrektor ds. personalnych w Backer OBR, spółka nie planuje zwolnień w pozostałych zakładach. 

– Tam sytuacja jest stabilna, bo drastyczny spadek zamówień dotyczy jednego rodzaju wyrobów, mianowicie komponentów do pomp ciepła, produkowanych w Zakładzie Systemów Kontrolnych w Stargardzie. Natomiast pozostałe dwa zakłady w Stargardzie, dwa zakłady w Pyrzycach oraz oddział w Warnicach, produkują inne rodzaje elementów grzejnych – tłumaczy Śniegórska na radiowej antenie. 

Te zapewnienia nie uspokajają pracowników zakładu w Pyrzycach. Boją się, że szefostwo nie przedłuży części pracowników umów o pracę w momencie, kiedy będzie się ona kończyła. 

Powiązane artykuły

targi pracy
Biznes i inwestycje

To już w czwartek. Nadchodzą największe w regionie Targi Pracy

Ponad 100 pracodawców, ponad 1000 ofert pracy w różnych branżach, ciekawi prelegenci...

Biznes i inwestycje

Będzie najdłuższy w Polsce. Ten tunel po Odrą bardzo jest potrzebny

Najdłuższy drogowy tunel świata łączy norweskie miejscowości Lardal i Aurland. Tunel ma...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Rafineria Schwedt bez odpowiedzi w sprawie SO2

Położona o ok. 12 km od polskiej granicy rafineria Schwedt, mimo braku...

AktualnościBiznes i inwestycje

Co mają cumulusy do branży IT? Czyli ZS BIT po raz 1011.

Cumulusy to oczywiście jeden z rodzajów chmur, a chmura z kolei to...