Home Sport W drodze po upragnione złoto! [VIDEO]
Sport

W drodze po upragnione złoto! [VIDEO]

2.2k

Historia minionego sezonu doczekała się uwiecznienia w filmie dokumentalnym. Przy projekcie pracowały dzieci i młodzież z regionu w ramach współpracy Fundacji Pełnej Ciepła oraz King Wilków Morskich. „Jeden z twórców zostanie w naszym klubie na stałe jako współpracownik” – zdradza media menager klubu, Przemysław Sierakowski.

 

Zaczęło się od przypadkowego spotkania i rozmowie o klubie, który od kilku lat nieprzerwanie plasował się w najlepszej ósemce klubów koszykarskich w Polsce, a w poprzednim sezonie zadebiutował na parkietach w europejskich rozgrywkach. W rozgrywkach European  North Basketball League dużyna ze Szczecina zajęła 4 miejsce.

 

– Historia Wilków Morskich jest niezwykle barwna – mówi Przemysław Sierakowski. – Od jakiegoś czasu kiełkowała w nas myśl, by tę historię opatrzyć filmowym obrazem. I nagle pojawiła się ku temu okazja. Podjęliśmy współpracę z Fundacją Pełną Ciepła, która wspiera między innymi dzieci zagrożone wykluczeniami społecznymi. Wspólnie zrealizowaliśmy film dokumentalny, którego autorem w dużej mierze jest młodzież – tłumaczy.

 

Dodatkowo klub w ramach współpracy z fundacją zapewniał możliwość oglądania pojedynków play-off dzieciom ze szczecińskich domów dziecka, czy młodym adeptom koszykówki z Choszczna.

 

– W sumie w projekcie, w mniejszym lub większym stopniu, zaangażowanych było blisko 100 młodych osób. Fundacja sfinansowała między innymi warsztaty filmowe dla młodych twórców, poprowadziła je Svitlana Zemliana, reżyserka z Ukrainy – wyjaśnia.

 

Wilki Morskie zagrały sezon życia i wywalczyły tytuł Mistrza Polski, ten niesamowity sukces uwieczniony jest w materiałach filmowych, których wielu kibiców nie miało jeszcze okazji nigdy zobaczyć.

 

– Sam proces tworzenia wymagał czasu, ale wreszcie udało się dojść do finału projektu – mówi Filip Kiżuk, prezes Fundacji Pełnej Ciepła. – Miałem okazję już obejrzeć efekt, blisko półgodzinny dokument przywołuje wiele wspomnień. Niezwykłych emocji, jakie zaserwowali nam koszykarze w ubiegłym sezonie. Niektóre sceny, które można zobaczyć w filmie, na długo zapadną nam wszystkim w pamięć – komentuje.

 

Jak się okazuje, jedna z osób, która była zaangażowana w pomoc klubowi, zostanie w Wilkach Morskich na kolejny sezon. To Jakub Derucki, który pomagał klubowi w prowadzeniu social mediów. W sezonie 2023/2024 będzie odpowiedzialny za klubowego Instagrama.

 

– Kuba jest niezwykle uzdolniony, bardzo zaangażowany w to, co robi. Cieszę się, że zostanie z nami na dłużej, cieszę się, że mieliśmy okazję go wszyscy poznać – dodaje.

 

Jak zapowiada Filip Kiżuk, Fundacja Pełna Ciepła w tym sezonie ufunduje stypendium dla Jakuba, by jeszcze bardziej zachęcić go do rozwoju. 

 

Film, który dokumentuje wyjątkowy, koszykarski sezon w Szczecinie, można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

 

Powiązane artykuły

ponad 800 startów i sportowe emocje przez cały weekend. przed nami 7. enea cup
Sport

Ponad 800 startów i sportowe emocje przez cały weekend. Przed nami 7. Enea Cup

Młodzi sprinterzy, skoczkowie i miotacze z całej Polski przyjadą do Szczecina, by...

znamy terminarz pko bp ekstraklasy. pogoń zacznie od hitu z legią
Sport

Znamy terminarz PKO BP Ekstraklasy. Pogoń zacznie od hitu z Legią

Ekstraklasa SA opublikowała terminarz sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy. Rozgrywki rozpoczną się...

plan przygotowań pogoni szczecin do nowego sezonu. zespół pojedzie na obóz do austrii
Sport

Plan przygotowań Pogoni Szczecin do nowego sezonu. Zespół pojedzie na obóz do Austrii

Piłkarze Pogoń Szczecin rozpoczną przygotowania do nowego sezonu już 19 czerwca. Pierwsze dni...

wielki sukces szczecińskich judoków
Sport

Wielki sukces szczecińskich judoków

Blisko 2500 zawodników, ponad 200 klubów z kraju i zagranicy oraz trzy...