Home Aktualności Trwa obława na mordercę 6-latka. Mężczyzna pochodzi z Gryfina
Aktualności

Trwa obława na mordercę 6-latka. Mężczyzna pochodzi z Gryfina

674

Policjanci z całej Polski szukają człowieka podejrzanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna w Gdyni. Obecnie trwa obława w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w którą zaangażowane zostały jednostki lądowe, wodne i powietrzne. Jest wątek zachodniopomorski w tej tragicznej historii – poszukiwany 44-latek pochodzi z Gryfina.

 

W piątek, 20 października o godz. 10 policja otrzymała informację o zabójstwie 6-latka przy ul. Górniczej w Gdyni. Po godz. 13 KWP w Gdańsku na polecenie prokuratora rejonowego w Gdyni ujawniła na swoich kanałach w mediach społecznościowych wizerunek oraz dane poszukiwanego w tej sprawie mężczyzny. Wydano za nim również list gończy z art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego, czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

 

Podejrzanym jest 44-letni Grzegorz Borys, który wg doniesień medialnych miał po zabójstwie swojego syna i psa wyjść z domu i zbiec w stronę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obecnie najprawdopodobniej od 3 dni ukrywa się w lasach na zachód od Gdyni i Sopotu. O niewchodzenie na tereny poszukiwań apeluje pomorska policja.

 

– Dziś również apelujemy, by nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami i Chwarznem. Cały czas trwają działania poszukiwawcze za Grzegorzem Borysem – informuje Pomorska Policja w serwisie X. 

 

Policyjna akcja poszukiwawcza trwa 24 godziny na dobę. Funkcjonariusze metr po metrze sprawdzają wytypowane miejsca. Tej nocy pracowali policjanci z oddziałów prewencji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania i Łodzi. Wspiera ich Żandarmeria Wojskowa, Straż Leśna oraz strażacy. Dziś przeczesywane są lasy przez przewodników z psami patrolowo-tropiącymi oraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów ludzkich zwłok. Równocześnie wszelkie informacje na temat podejrzanego zbierają jednostki kryminalne.

 

– Nad sprawą równolegle pracują kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat tego mężczyzny – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. – Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży. Wszystkie informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Aby uporządkować wszystkie sygnały, które spływają od Państwa, założyliśmy dedykowaną skrzynkę e-mail, na którą prosimy przesyłać wszystkie informacje, które dotyczą Grzegorza Borysa. Z  naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każdy sygnał zostanie przez policjantów sprawdzony.

 

Adres mailowy udostępniony przez policję to: gdynia.poszukiwania@gd.policja.gov.pl

 

Jak informuje portal gryfinska.pl poszukiwany wychował się w Gryfinie i mieszkał w bloku na os. Górny Taras. Mężczyzna był zawodowym wojskowym, dlatego może być uzbrojony i stanowić niebezpieczeństwo. 

 

Las, w którym prawdopodobnie ukrywa się Grzegorz Borys, potrafi być gęsty i dziki – zawiera wiele wąwozów, rozpadlin i korzeni, w których zbieg może się schować. Są również pozostałości wojennych ziemianek i okopów. Jak podaje PAP, 44-latek mógł dobrze przygotować się do dłuższego przebywania w lesie. Jako były wojskowy posiada odpowiednie przeszkolenie i wiedzę z zakresu sztuki przetrwania. Niewykluczone jednak, że z kryjówki może wygonić go zwykły głód czy pragnienie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...