Home Aktualności Trwa obława na mordercę 6-latka. Mężczyzna pochodzi z Gryfina
Aktualności

Trwa obława na mordercę 6-latka. Mężczyzna pochodzi z Gryfina

634

Policjanci z całej Polski szukają człowieka podejrzanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna w Gdyni. Obecnie trwa obława w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w którą zaangażowane zostały jednostki lądowe, wodne i powietrzne. Jest wątek zachodniopomorski w tej tragicznej historii – poszukiwany 44-latek pochodzi z Gryfina.

 

W piątek, 20 października o godz. 10 policja otrzymała informację o zabójstwie 6-latka przy ul. Górniczej w Gdyni. Po godz. 13 KWP w Gdańsku na polecenie prokuratora rejonowego w Gdyni ujawniła na swoich kanałach w mediach społecznościowych wizerunek oraz dane poszukiwanego w tej sprawie mężczyzny. Wydano za nim również list gończy z art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu Karnego, czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

 

Podejrzanym jest 44-letni Grzegorz Borys, który wg doniesień medialnych miał po zabójstwie swojego syna i psa wyjść z domu i zbiec w stronę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obecnie najprawdopodobniej od 3 dni ukrywa się w lasach na zachód od Gdyni i Sopotu. O niewchodzenie na tereny poszukiwań apeluje pomorska policja.

 

– Dziś również apelujemy, by nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między Karwinami i Chwarznem. Cały czas trwają działania poszukiwawcze za Grzegorzem Borysem – informuje Pomorska Policja w serwisie X. 

 

Policyjna akcja poszukiwawcza trwa 24 godziny na dobę. Funkcjonariusze metr po metrze sprawdzają wytypowane miejsca. Tej nocy pracowali policjanci z oddziałów prewencji z Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania i Łodzi. Wspiera ich Żandarmeria Wojskowa, Straż Leśna oraz strażacy. Dziś przeczesywane są lasy przez przewodników z psami patrolowo-tropiącymi oraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów ludzkich zwłok. Równocześnie wszelkie informacje na temat podejrzanego zbierają jednostki kryminalne.

 

– Nad sprawą równolegle pracują kryminalni, którzy weryfikują przekazywane przez społeczeństwo informacje na temat tego mężczyzny – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. – Odzew po publikacji wizerunku jest bardzo duży. Wszystkie informacje są bardzo dokładnie weryfikowane przez policjantów. Aby uporządkować wszystkie sygnały, które spływają od Państwa, założyliśmy dedykowaną skrzynkę e-mail, na którą prosimy przesyłać wszystkie informacje, które dotyczą Grzegorza Borysa. Z  naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każdy sygnał zostanie przez policjantów sprawdzony.

 

Adres mailowy udostępniony przez policję to: gdynia.poszukiwania@gd.policja.gov.pl

 

Jak informuje portal gryfinska.pl poszukiwany wychował się w Gryfinie i mieszkał w bloku na os. Górny Taras. Mężczyzna był zawodowym wojskowym, dlatego może być uzbrojony i stanowić niebezpieczeństwo. 

 

Las, w którym prawdopodobnie ukrywa się Grzegorz Borys, potrafi być gęsty i dziki – zawiera wiele wąwozów, rozpadlin i korzeni, w których zbieg może się schować. Są również pozostałości wojennych ziemianek i okopów. Jak podaje PAP, 44-latek mógł dobrze przygotować się do dłuższego przebywania w lesie. Jako były wojskowy posiada odpowiednie przeszkolenie i wiedzę z zakresu sztuki przetrwania. Niewykluczone jednak, że z kryjówki może wygonić go zwykły głód czy pragnienie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...