Home Aktualności Co za katastrofa! Ziemia dosłownie zapadła się pod samochodem
Aktualności

Co za katastrofa! Ziemia dosłownie zapadła się pod samochodem

2.1k

Od godzin porannych trwają prace nad usunięciem awarii wodociągów przy ul. Smolańskiej. Z powodu wycieku mieszkańcy ul. Klemensiewicza mają odcięty dostęp do wody. To nie koniec problemów. W pobliżu pętli tramwajowej powstała w jezdni ogromna dziura, w której utknął samochód osobowy.

 

Pierwsze informacje o zalaniu ulic w pobliżu pętli tramwajowej Pomorzany pojawiły się ok. godz. 10. Od tego czasu służby techniczne Zakładu Wodociągów i Kanalizacji walczą z awarią magistrali wodociągowej. Wylewająca się w dużych ilościach woda powoduje coraz większe szkody w tej okolicy. Okazało się, że problemem jest nie tylko brak wody w pobliskich mieszkaniach, ale także ogromna dziura, która nagle pojawiła się pod zaparkowanym w tym miejscu samochodem osobowym.

 

Pod autem zapadła się ziemia.

 

– Awarii uległa magistrala o średnicy 300 mm. Jest to rura żeliwna, z którą w ostatnich latach w tej okolicy nie było problemów. Ponieważ jest ona stosunkowo duża, woda z niej wyciekająca wypłukała kolejne warstwy spod jezdni – stąd zapadlisko – tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZWiK-u. 

 

Dziś rano ul. Smolańska została zamknięta w celu usunięcia awarii. Obecnie ruch został otwarty i można poruszać się jednym pasem. Pechowe auto zostało też wyciągnięte z zapadliska i odholowane. Na razie nie wiadomo, ile w sumie potrwa naprawa magistrali i szkód wywołanych przez wodę. 

 

 Z miejsca zapadliska w jezdni na Pomorzanach zostało usunięte auto, a miejsce awarii zostało zabezpieczone – mówi Hanna Pieczyńska. – Służby ZWiK przystępują do odnalezienia miejsca wycieku, diagnozy i usunięcie awarii. Trudno w tej chwili oszacować ile czasu zajmą prace. Ulica Smolańska jest przejezdna, ale ruch odbywa się jednym pasem, dlatego prosimy o szczególną uwagę.

 

ZWiK nie precyzuje także, kiedy wróci dostęp do wody w okolicznych budynkach.

 

– Służby ZWiK robią wszystko, żeby przywrócić mieszkańcom ulicy Klemensiewicza dostęp do wody. Sytuacja jest jednak dynamiczna, więc prosimy o wyrozumiałość – dodaje Hanna Pieczyńska.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...