Home Aktualności Tramwajowa linia 11 wraca do pełnej trasy
Aktualności

Tramwajowa linia 11 wraca do pełnej trasy

216

Już 2 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Tramwaje linii 11 wracają do pełnej trasy od Ludowej do Pomorzan.

 

Na linii 11 we wszystkie dni tygodnia kursy wykonywane będą na pełnej trasie Ludowa – Pomorzany bez zmiany częstotliwości kursowania.

– Na linii 6 w dni powszednie: uruchomione zostaną dodatkowe kursy 22:32 Gocław – pl. Rodła i 23:03 pl. Rodła – Zajezdnia Golęcin przez Malczewskiego; w okresie tzw. międzyszczytu odjazdy z pętli Gocław przyspieszone zostaną o 2 minuty. Uruchomienie dodatkowych kursów na linii 6 to odpowiedź na prośbę firm działających w parku biznesowym P3 Logistic Parks o dostosowanie rozkładów do dwuzmianowego systemu pracy – informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy ZDiTM.

Powrót linii 11 na stałą trasę to kolejny efekt planu naprawczego w komunikacji miejskiej, wdrażanego przez prezesów spółek komunikacyjnych na polecenie prezydenta miasta, Piotra Krzystka. W ramach realizacji planu udało się m.in. zwiększyć zainteresowanie pracą motorniczego, co przekłada się na stopniowe zwiększanie liczby zatrudnionych motorniczych. Niedawny nabór zakończył się rekordowym zainteresowaniem ponad 150 zgłoszeń osób zainteresowanych pracą motorniczego.

Na początku grudnia br. 17 osób rozpoczęło w Tramwajach Szczecińskich kolejny kurs na motorniczego. Po przeprowadzeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu państwowego pierwsi kursanci będą mogli rozpocząć pracę w ruchu liniowym na początku marca 2024 r. Spółka prowadzi także nabór na kolejną edycję kursu, którego rozpoczęcie planowane jest 29 stycznia 2024 r. Zgłoszenia są stale przyjmowane na stronie https://kursmotorniczego.ts.szczecin.pl/ .

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...