Home Wydarzenia Teatr Współczesny
WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Współczesny

145

Zapraszamy do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę sekciarska, rozczarowana własnym gatunkiem, która stara się odrzucić ludzkie zachowania.

Jej członkowie i członkinie chcą zrozumieć psi język i spojrzeć na rzeczywistość psimi oczami (a raczej nozdrzami). Uczą się na nowo człowieczeństwa od psów, przedkładają obscenę nad dobre wychowanie, afirmują ciało i jego wydzieliny. Zgłębiają też tajemniczą trwającą kilkadziesiąt tysięcy lat relację między psami a ludźmi i zastanawiają się, czy można oprzeć ją na symbiozie i współpracy, a nie na wyzysku i cierpieniu. Razem z nimi przyglądamy się kolejnym portretom opiekunów i opiekunek oraz ich psich towarzyszy – i pytamy, czy w psiaństwie nie żyłoby się nam lepiej.

Autorski spektakl reżyserowany przez opiekunów czarnej pudelli Ksenii (premiera 9 marca na dużej scenie). W procesie tworzenia przedstawienia udział biorą psy, które towarzyszą zespołowi teatru oraz realizatorom i realizatorkom projektu.

Ponadto warto wstąpić do teatralnego foyer na „Dotyk za dotyk. Dansing”, by zawirować w tanecznym uścisku.  Szampańska zabawa, feeria barw i taneczny sznyt, odblaski dyskotekowej kuli, trunki i przekąski to elementy tego spotkania. Ukradkowe spojrzenia i mrugnięcia, popisy taneczne i gry towarzyskie, piosenki o miłości, flirt i żart. Znajdzie się tu też miejsce na melancholię. Zawirujmy w tanecznym uścisku, niech podłoga zadrży, niech zabłysną reflektory, a parkiet zapłonie ogniem naszych ciał. Niech żyje bal!

Więcej:http://wspolczesny.szczecin.pl

 

Powiązane artykuły

Kwiecień 2024Wydarzenia

Filharmonia

Wspaniali Artyści, wizyta jednej z czołowych orkiestr w Polsce NFM Filharmonii Wrocławskiej,...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Współczesny

Zapraszamy na „Dobrego pieska”, czyli do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Polski

Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, w tym premierowy spektakl, warsztaty dla dzieci, przedstawienia z...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na koncert, ciekawe spotkania oraz festiwalowe nowości w Kinie Zamek...