Home Wydarzenia Teatr Współczesny
WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

52
Ania z Zielonego Wzgórza.

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii Anny Obszańskiej.

Ponadto w repertuarze Współczesnego znakomity spektakl rodzinny – „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Marka Pasiecznego, będący adaptacją najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży autorstwa Lucy M. Montgomery. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca, wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów…

Teatr Mały z kolei zaprasza na monodram w wykonaniu Arkadiusza Buszki – „Zabić prezydenta” Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka. Spektakl o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP – Gabriela Narutowicza. Dla jednych psychopata, którego należy potępić, dla innych obiekt kultu i niedościgniony wzór.

Ponadto na scenie Teatru Małego „Dzień świra” Marka Koterskiego w reżyserii Piotra Ratajczaka – spektakl, który w mistrzowski sposób opisuje codzienność. Jego bohater, Adaś Miauczyński – to Polak, nauczyciel, samotnik… świr? Śmieszy do łez i wzrusza, w każdym zdaniu pozwala rozpoznawać naszą rzeczywistość – pełną absurdów, drobnych, wielkich pomyłek. W jego życie wkradają się inni – ci, których nienawidzi, którzy mu przeszkadzają i kobieta, którą chciałby pokochać.

Więcej: www.wspolczesny.szczecin.pl

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....

WydarzeniaCzerwiec 2024

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na Dzień Dziecka, seanse filmowe oraz ciekawe spotkanie Dzień Dziecka...