Od Dnia Dziecka w różnych miejscach – niezależnych szczecińskich księgarniach, punktach informacji turystycznej, w Fabryce Wody, w budynkach Muzeum Narodowego w Szczecinie – rozdajemy specjalny numer naszego czasopisma pt. „Szczeciner dla dzieci”.
Wewnątrz znajduje się plakat do samodzielnego narysowania i pomalowania oraz krzyżówka z mapą, która ma pomóc rozszyfrować adres email, na który należy wysłać zdjęcie wykonanego plakatu, by wziąć udział w konkursie z nagrodami.
Powoli wyjaśnia się kto otrzyma nagrody za wykonanie plakatu z herbem.
Podsumowujemy pierwsze zgłoszenia, które napłynęły do nas w czerwcu: nagrody trafiają do Jakuba Gośniaka i Natalki Sitnik – serdecznie gratulujemy.
Ale nasz konkurs nadal trwa! Nadal możecie wziąć w nim udział.
Wykonajcie zadania opisane w „Szczecinerze dla dzieci”, prześlijcie zdjęcie swojego plakatu na odszyfrowany adres email i czekajcie na wiadomość zwrotną!
Przypomnijmy: numer specjalny „Szczeciner dla dzieci” można otrzymać nieodpłatnie w szczecińskich księgarniach. Jest w nim plakat, który najmłodsi czytelnicy przygotowują samodzielnie, a oprócz tego rozwiązują jeszcze kilka rebusów posługując się rysunkami oraz mapą centrum Szczecina. Oprócz rysowania i rozwiązywania zagadek publikacja jest przede wszystkim okazją do poznawania naszego miasta.
Czekające na małych czytelników zadanie polega na połączeniu kropek, by powstał obrazek, który następnie pokolorują. Ponadto rozpoznają charakterystyczne obiekty architektury Szczecina i rozszyfrowują ich nazwy – tu podpowiedzią jest załączona mapa Szczecina z zaznaczonymi miejscami. Na koniec z wpisanych nazw trzeba wybrać wskazane literki, a z nich ułożyć słowo przepustkę do wysłania zgłoszenia na konkurs. Proste? Proste!
Cały czas czekają nagrody dla tych, którzy wykonają całe zadanie. Nie zrażajcie się, że jest za późno (bo nie jest!) i przysyłajcie zdjęcia swoich plakatów. Dołączcie do nagrodzonych.
Ilustracje do „Szczecinera dla dzieci” są dziełem Ryszarda Mateckiego, autora rysunków m.in. do książek dla najmłodszych z pomorskimi legendami, a także zamieszczanych w internetowej galerii „Wiejski Kocur”.
„Szczeciner dla dzieci” ukazuje się dzięki współpracy i finansowemu wsparciu firm: