Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Polski

109
Autor plakatu: Leszek Żebrowski

Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, w tym premierowy spektakl, warsztaty dla dzieci, przedstawienia z warszawskich teatrów: Polonia i Ateneum, Szczeciński Festiwal Bonhoeffera i koncert Motion Trio – oto tylko część planów kwietniowych.

„MyLove” to tytuł monodramu Filipa Cembali, w reżyserii Rafała Matusza, którego premiera odbędzie się 6 kwietnia. Spektakl powstał w oparciu o biografię działaczki Milo Mazurkiewicz, która nie wytrzymała presji społecznej i wymogów formalnych, jakie się stawia w Polsce osobom, chcącym dokonać tranzycji. To opowieść o tożsamości, walce o siebie, szukaniu wewnętrznej spójności, o samoakceptacji, a także akceptacji społecznej. Pokazuje czym jest Inny w naszej kulturze.

Po dobrze przyjętych przez widzów premierach marcowych również w kwietniu zobaczmy:  „Hrabiny przodem” w reżyserii Arkadiusz Buszki i „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Jana Szurmieja.

Wydarzeniem miesiąca z pewnością będą przedstawienia z udziałem Krystyny Jandy z warszawskiego Teatru Polonia: „Shirley Valentine” (24 i 25 kwietnia), „Biała bluzka” (26 kwietnia) oraz „Zapiski z wygnania” (dwa przedstawienia – 27 kwietnia).

Koncert, spektakl, pokaz filmowy i debaty zaplanowane są podczas Szczecińskiego Festiwalu Bonhoeffera „Ślady”, który odbędzie się w dn. 8 – 14 kwietnia, a organizowany jest przez Teatr Polski, Uniwersytet Szczeciński i Morskie Centrum Nauki. Na sporą część wydarzeń szczecinianie będą mogli przyjść do Teatru Polskiego, m.in. na spektakl Teatru Ateneum – „Historia Jakuba”, koncert Motion Trio oraz dyskusje z udziałem choćby Adama Michnika, Elżbiety Cherezińskiej, Stanisława Rukszy, Jakuba Skrzywanka i Krzysztofa Popiołka.

http://www.teatrpolski.eu

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....