Home Wydarzenia Kwiecień 2024 Zamek Książąt Pomorskich
Kwiecień 2024Wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich

92

Zaprasza m.in. na koncert, ciekawe spotkania oraz festiwalowe nowości w Kinie Zamek

Koncert zespołu TriOssia (13 kwietnia). Trio akordeonowe składające się z absolwentów Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej. Koncertowali m.in. w znanej sali koncertowej Wigmore Hall w Londynie, w Pierre Boulez Saal w Berlinie oraz w Danii i Polsce. Podczas koncertu na Zamku wykonają utwory takich kompozytorów jak J.S Bach, E. Grieg, I. Stravinsky, K. Penderecki i M. Martinez.

Józef Baran w Szczecińskim Salonie Poezji (18 kwietnia). Gościem Michała J. Kaweckiego będzie Józef Baran, wybitny poeta, autor dzienników i eseista. Na swoim koncie ma blisko 40 książek, jego wiersze tłumaczone były na ponad 20 języków. Ważną częścią w jego dorobku są dzienniki, m.in. „Podróże z tej i nie z tej ziemi” – poetyckie impresje z wypraw m.in. do Australii, Ameryki, Brazylii i Singapuru. Podczas spotkania na akordeonie zagra Oleg Wolański.

Nowe Horyzonty Tournée 2024 (25-28 kwietnia). W ramach tegorocznego tournée Kino Zamek zaprasza na filmy, które łączy motyw natury – to idealna propozycja na przedmajówkowy weekend. W programie zdobywca Nagrody Specjalnej Jury na Berlinale „Samsara”, jeden z przebojów ostatniego Cannes „Delikwenci”, „Wśród wyschniętych traw” autorstwa mistrza tureckiego kina Nuri Bilge Ceylana oraz enigmatyczna „Eureka” z Viggo Mortensenem w obsadzie.

http://zamek.szczecin.pl

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....