Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Współczesny

90
Dobry piesek. Fot. P. Nykowski

Zapraszamy na „Dobrego pieska”, czyli do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę sekciarska, rozczarowana własnym gatunkiem, która stara się odrzucić ludzkie zachowania. Jej członkowie i członkinie chcą zrozumieć psi język i spojrzeć na rzeczywistość psimi oczami (a raczej nozdrzami).

Zgłębiają też tajemniczą trwającą kilkadziesiąt tysięcy lat relację między psami a ludźmi i zastanawiają się, czy można oprzeć ją na symbiozie i współpracy, a nie na wyzysku i cierpieniu. Razem z nimi przyglądamy się kolejnym portretom opiekunów i opiekunek oraz ich psich towarzyszy – i pytamy, czy w psiaństwie nie żyłoby się nam lepiej.

„Dobry piesek” (spektakl dla dorosłych) został reżyserowany przez opiekunów czarnej pudelli Ksenii. W procesie tworzenia przedstawienia brały udział psy towarzyszące zespołowi teatru oraz realizatorom i realizatorkom projektu.

Ponadto warto obejrzeć „Sen nocy letniej” zrealizowany na motywach komedii Williama Shakespeare’a oraz na podstawie wywiadów z osobami z niepełnosprawnościami, ich rodzinami, a także osobami zajmującymi się asystenturą seksualną i pracą seksualną. Pary kochanków zostają zaproszone do tajemniczego lasu stającego się bezpieczną przestrzenią, gdzie osoby, którym odmawiane jest prawo do miłości i seksualności, mogą jej doświadczać.

Twórcy przedstawienia, Jakub Skrzywanek wraz z Justyną Sobczyk, zaprosili do współpracy szczecińskich artystów z niepełnosprawnościami, by wraz z zespołem Teatru Współczesnego w Szczecinie, spróbować opowiedzieć, o tym, czym dziś jest i może być pragnienie miłości.

 

 

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....