Home Wydarzenia Teatr Polski
WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Polski

152

Dużo fantastycznych propozycji Teatr Polski ma zaplanowanych na marzec, choćby przedstawienie „Mąż mojej żony” z Adamem Dzieciniakiem i Michałem Janickim oraz dwa premierowe spektakle.

Na scenie Klubu Świętokradców Parafii Czarnego Kota Rudego 2 marca odbędzie się premiera spektaklu „Hrabiny przodem” w reżyserii Arkadiusza Buszki, z Olgą Adamską oraz muzykami: Romanem Rydzem i Aleksandrem Górnym. Z kolei na 23 marca zaplanowana jest – na Scenie Włoskiej – premiera „Sztukmistrza z miasta Lublina” w reżyserii Jana Szurmieja. Oto Jasza Mazur (w tej roli – Jakub Sokołowski) to tytułowy sztukmistrz, mistrz iluzji, akrobata. Większość czasu spędza w drodze, prezentując swoje umiejętności. Balansując na krawędzi dwóch kultur – żydowskiej i zachodnioeuropejskiej, zrywa z tradycją i religią swoich przodków..

W repertuarze marca są spektakle, które miały swoją premierę w tym sezonie artystycznym („Aleja Zasłużonych”, „Kora – dziecko słońca”, „Gość – INNOŚĆ”, „Komedianci”, „Molière, czyli zmowa świętoszków”), jak też starsze, mające kilkanaście lat („Mąż mojej żony”), a nawet prawie trzy dekady („Pornograf”).

Na 16 i 17 marca zaplanowane jest wydarzenie: „Rodzice na widowni, dzieci na warsztatach”. Zatem kiedy rodzice będą oglądali spektakl pt. „Aleja Zasłużonych” w reżyserii Krzysztofa Materny, ich pociechy spędzą fantastycznie czas – na warsztatach kreatywnych – pod opieką studentek/studentów pedagogiki Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych.

więcej: http://teatrpolski.eu

Powiązane artykuły

Kwiecień 2024Wydarzenia

Filharmonia

Wspaniali Artyści, wizyta jednej z czołowych orkiestr w Polsce NFM Filharmonii Wrocławskiej,...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Współczesny

Zapraszamy na „Dobrego pieska”, czyli do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Polski

Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, w tym premierowy spektakl, warsztaty dla dzieci, przedstawienia z...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na koncert, ciekawe spotkania oraz festiwalowe nowości w Kinie Zamek...