Home Wydarzenia TRAFO Trafostacja Sztuki
WydarzeniaMarzec 2024

TRAFO Trafostacja Sztuki

185
Jan Bačynsjkyj/Yana Bachynska.

W marcu TRAFO zaprezentuje debiuty osób silnie wchodzących w świat sztuki.

14 marca inauguracja dużej  indywidualnej wystawy Jana Bačynsjkyj/Yany Bachynska – ukraińskiego artysty, filozofa i reżysera. Twórca odnosi się do problemów związanych z upamiętnianiem wydarzeń historycznych, utopii oraz zagadnieniami seksualności i tożsamości płciowej. Tytuł wystawy, „Uprzywilejowany uchodźca”, nawiązuje do sytuacji osobistej artysty, który opuścił Ukrainę i rozpoczął nomadyczny tryb życia po rosyjskiej inwazji w 2022 r.

Tego samego dnia wystawą zatytułowaną „Ostatnie tchnienie: krew, pot i poppersy”, zadebiutuje Piotr Michalski. Korzystając z historii i mitów przeszłości, szczeciński artysta przygląda się współczesnej kulturze gejowskiej. Rozbiera i dekonstruuje opowieści, symbole i znaczenia, budując z nich fantastyczną historię pełną miłości, seksu i zabawy.

Do 24 marca trwa wystawa „Freedom To Freedom” jednego z najważniejszych artystów współczesnych Jonathana Meese i polskiego malarza Michała Jankowskiego. 9 marca TRAFO zaprasza na spotkanie z artystami oraz koncert i DJ set Huberta Kostkiewicza (The Kurws).

W marcu TRAFO poleca także Wykład Mistrzowski Ewy Zarzyckiej oraz spotkanie autorskie z Piotrem Szenajchem wokół książki „Odczarowanie talentu. Socjografia stawania się uznanym artystą”.

http://trafo.art

Powiązane artykuły

Kwiecień 2024Wydarzenia

Filharmonia

Wspaniali Artyści, wizyta jednej z czołowych orkiestr w Polsce NFM Filharmonii Wrocławskiej,...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Współczesny

Zapraszamy na „Dobrego pieska”, czyli do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Polski

Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, w tym premierowy spektakl, warsztaty dla dzieci, przedstawienia z...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na koncert, ciekawe spotkania oraz festiwalowe nowości w Kinie Zamek...