Home Biznes i inwestycje Tak będzie wyglądała kładka? Mieszkańcy czekają na nią od dawna
Biznes i inwestycje

Tak będzie wyglądała kładka? Mieszkańcy czekają na nią od dawna

222

Na tą inwestycję mieszkańcy Prawobrzeża czekają z niecierpliwością. Trwa końcowy etap projektowania kładki pieszo-rowerowej nad ulicą Struga, ale jej pierwszy zarys już można zobaczyć na wizualizacji udostępnionej przez prezydenta Piotra Krzystka.

Zaprojektowana przez firmę PORR S.A. kładka będzie rozpięta na ponad 35 metrów długości i 4 metry szerokości użytkowej. Do końca czerwca wykonawca planuje zakończyć wszelkie prace projektowe oraz uzyskać niezbędne pozwolenia na budowę. 

Inwestycja, która zwyciężyła w głosowaniu mieszkańców w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2021, będzie realizowana w formie zaprojektuj i wybuduj.

– Prace budowlane mogą obejmować m.in. budowę kładki wraz z pochylniami i schodami, budowę/przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, jezdni i przejść dla pieszych w celu połączenia z istniejącą infrastrukturą, wykonanie oświetlenia i kanalizacji deszczowej, przebudowę istniejącej infrastruktury drogowej, wykonanie zagospodarowania zieleni, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej, a także wykonanie poidełka dla zwierząt – powiedział Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. 

Wykonawca, czyli firma PORR S.A., ma siedemnaście miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację tej inwestycji. Oznacza to, że piesi i rowerzyści skorzystają z nowej kładki w 2026 roku.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 7 654 560,60 złotych brutto. Ważną częścią tej kwoty jest dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, wynoszące 6 506 453,35 złotych. Nadzór nad nim sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...

Biznes i inwestycje

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany. Inwestycja warta ponad 16 milionów

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego....