Home Aktualności Czy mamy do czynienia z organizacją przestępczą? Kolejny nielegalny tytoń w Szczecinie
Aktualności

Czy mamy do czynienia z organizacją przestępczą? Kolejny nielegalny tytoń w Szczecinie

163
przestępczość
Foto: AdobeStock

Wczoraj wieczorem Izba Administracji Skarbowej poinformowała o kolejnym zatrzymaniu transportu z nielegalnym tytoniem w Szczecinie. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym. To już kolejna sprawa związana z nielegalnym tytoniem na przestrzeni miesięcy. Czy sprawy są ze sobą powiązane?

Jak podaje IAS Szczecin, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn przeładowujących ponad tonę nielegalnego tytoniu. Jeden z nich był poszukiwany przez policje. Jak wiadomo, policjanci z Sekcji do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym 31-latka.

– Poszukiwanego zatrzymano wieczorem w pobliżu miejsca zamieszkania, na terenie garażowiska. W czasie zatrzymania wraz z innym mężczyzną przenosił worki z tytoniem do samochodu typu bus. Jego towarzyszem okazał się 45-letni mieszkaniec Szczecina, a w pojeździe znajdowało się znajdowało się około 20 worków z nielegalnym tytoniem. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych – podaje rzeczniczka KAS w Szczecinie, Małgorzata Brzoza. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko tytoń w postaci ok. 21 tys. szt. papierosów bez akcyzy i prawie 2 tys. kg tzw. krajanki tytoniowej. Również zabezpieczone zostały pieniądze w kwocie 36.600 zł i 2 tys. euro. Gdyby przemytnikom udało się upłynnić towar na rynku, straty budżetu państwa liczyłyby ponad 1,15 mln zł. 

To niejedyny przypadek w ostatnim czasie związany z nielegalnym tytoniem. 14 marca Izba Administracji Skarbowej informowała o podobnym przypadku transportu nielegalnego tytoniu i papierosów. Podobnie 24 listopada 2023. Wtedy mieliśmy przypadek wyrywkowej kontroli firm kurierskich, która ujawniła nielegalny tytoń. Służby nie odpowiadają jednak na pytanie, czy mamy do czynienia z przestępczością zorganizowaną. Wskazywać może na to fakt, że dwie ostatnie przesyłki (sprawy z 14 marca i 24 listopada 2023) łączy pochodzenie towaru z woj. lubuskiego. Wczorajsza sprawa jest jednak największą dotychczas pod względem składowanego tytoniu.

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...