Home W regionie Tak bardzo chciał mieć prawo jazdy, że… oszukał urząd. Teraz stanie przed sądem
W regionie

Tak bardzo chciał mieć prawo jazdy, że… oszukał urząd. Teraz stanie przed sądem

134

Ubiegając się o wydanie wtórnika prawa jazdy, złożył fałszywe oświadczenie o braku orzeczenia wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i zatrzymaniu prawa jazdy. Teraz może trafić za kratki aż na 8 lat.

 

Z dokonanych przez śledczych ustaleń wynika, że w listopadzie ubiegłego roku podejrzany, ubiegając się o wydanie wtórnika prawa jazdy, złożył w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Goleniowie wniosek, w którym mimo pouczenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń, wskazał niezgodnie z prawdą, że blankiet prawa jazdy został przez niego zagubiony oraz że nie został orzeczony w stosunku do niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a prawo jazdy nie zostało u zatrzymane.

 

W rzeczywistości podejrzany został sądownie pozbawiony prawa prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec, blankiet prawa jazdy został mu zatrzymany, a w dalszej kolejności przekazany przez stronę niemiecką do Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

 

Podejrzany (lat 48) był już sądownie karany. Podczas przesłuchania skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczania majątkowego.

 

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała już do Sądu akt oskarżania, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystykaW regionie

„Zamiast kopiuj wklej, można było zrobić coś oryginalnego” – rowerzyści drwią

Macie swoje ulubione trasy rowerowe? Ścieżka rowerowa, biegnąca przez gminę Dobra w...

AktualnościW regionie

Są grzyby. W tych lasach jest mnóstwo kurek

Deszcze i ciepłe noce, to stworzyło idealne warunki do wzrostu grzybów w...

AktualnościW regionie

Na nic prośby i apele. Przed burzą wypłynęli na kajakach, ratował ich WOPR

Niedawno informowaliśmy o kobiecie, która mimo alertów pogodowych wypłynęła na supie na...