Home Ekologia i zdrowie W mieście pojawią się pasieki?
Ekologia i zdrowie

W mieście pojawią się pasieki?

182

Kilka lat temu pojawił się pomysł, by w Szczecinie na dachach budynków można było instalować ule. Czy miasto chce wrócić do tego pomysłu? Niedawno, w Przelewicach, podczas Wojewódzkich Dni Pszczelarza pojawiła się tajemnicza deklaracja…

 

Szczecin przyjazny pszczołom? Jak najbardziej! Wkrótce wracamy do tematu miejskich uli, po wizycie na Wojewódzkich Dniach Pszczelarza – pisze na swoim facebookowym profilu prezydent Szczecina.

 

 

Miejskie pasieki czy domki dla owadów, sadzenie miododajnych roślin czy utrzymywanie naturalnych łąk z ograniczonym koszeniem to nic nowego. Nierzadko miejskie pasieki służą także celom edukacyjnym – specjalne zajęcia organizowane są m.in. dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu mogą dowiedzieć się więcej o roli pszczół w ekosystemie.

 

Czy taki projekt ma szansę na realizację w Szczecinie? Taki pomysł zrodził się kilka lat temu z inicjatywy Michała Wilkockiego.

 

– Chcemy powrócić do tej idei – zapowiada Michał Wilkocki. – Zdaję sobie sprawę, że budowa miejskich pasiek związana jest też z działaniami dotyczącymi nasadzeń na terenie miasta. Tam, gdzie pozwalają na to warunki, będzie się pojawiała przyjazna pszczołom roślinność, w tym łąki kwietne. Wierzę, że niebawem uda się zrealizować tę ideę – tłumaczy.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie mogłyby się pojawić miejskie pasieki. Przypomnijmy, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie posiada już na swoich terenach kilkadziesiąt uli.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Ratują niechciane zwierzaki, a potem oddają je za darmo do adopcji

Przy ulicy Leszczynowej 22 w szczecińskich Zdrojach jest niezwykły sklep zoologiczny, który...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowieW regionie

Powstaną nowoczesne stacje pogotowia ratunkowego. Rusza przetarg na budowę 3 obiektów

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ogłosiła przetarg na budowę trzech nowych...

Ekologia i zdrowie

„Obawiamy się, że kolejna pożyczka z Banku Światowego zostanie przeznaczona na betonowanie rzek”

Przedstawiciele Koalicji Ratujmy Rzeki oraz Koalicji Czas na Odrę napisali list do...