Home Ekologia i zdrowie W mieście pojawią się pasieki?
Ekologia i zdrowie

W mieście pojawią się pasieki?

144

Kilka lat temu pojawił się pomysł, by w Szczecinie na dachach budynków można było instalować ule. Czy miasto chce wrócić do tego pomysłu? Niedawno, w Przelewicach, podczas Wojewódzkich Dni Pszczelarza pojawiła się tajemnicza deklaracja…

 

Szczecin przyjazny pszczołom? Jak najbardziej! Wkrótce wracamy do tematu miejskich uli, po wizycie na Wojewódzkich Dniach Pszczelarza – pisze na swoim facebookowym profilu prezydent Szczecina.

 

 

Miejskie pasieki czy domki dla owadów, sadzenie miododajnych roślin czy utrzymywanie naturalnych łąk z ograniczonym koszeniem to nic nowego. Nierzadko miejskie pasieki służą także celom edukacyjnym – specjalne zajęcia organizowane są m.in. dla dzieci i młodzieży, dzięki czemu mogą dowiedzieć się więcej o roli pszczół w ekosystemie.

 

Czy taki projekt ma szansę na realizację w Szczecinie? Taki pomysł zrodził się kilka lat temu z inicjatywy Michała Wilkockiego.

 

– Chcemy powrócić do tej idei – zapowiada Michał Wilkocki. – Zdaję sobie sprawę, że budowa miejskich pasiek związana jest też z działaniami dotyczącymi nasadzeń na terenie miasta. Tam, gdzie pozwalają na to warunki, będzie się pojawiała przyjazna pszczołom roślinność, w tym łąki kwietne. Wierzę, że niebawem uda się zrealizować tę ideę – tłumaczy.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie mogłyby się pojawić miejskie pasieki. Przypomnijmy, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie posiada już na swoich terenach kilkadziesiąt uli.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w...

TurystykaEkologia i zdrowie

Spływy Drawą zagrożone? W rzece obniża się poziom wody

Mieszkańców Pojezierza Drawskiego i miłośników rzeki Drawy niepokoi od lat obniżający się poziom...

Ekologia i zdrowie

Anonimowo, bezpłatnie, bez skierowania. Możesz wykonać test w kierunku HIV

Od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 1 grudnia obchodzony jest...

sadzenie drzew w szczecinie
Ekologia i zdrowie

Od grudnia będą sadzić drzewa za 880 tysięcy złotych

Ponad 300 nowych drzew zostanie w najbliższych tygodniach zasadzonych na terenie całego...