Home Sport Szczecin Open (niestety) już bez Polaków
Sport

Szczecin Open (niestety) już bez Polaków

134
Materiały prasowe Invest in Szczecin Open

To nie był dobry dzień dla naszych tenisistów na szczecińskich kortach. Maks Kaśnikowski przegrał dziś dwukrotnie, najpierw w walce o ćwierćfinał singla z Jaume Munarem 4:6, 3:6, a parę godzin później w meczu deblowym w duecie z Łukaszem Kubotem w starciu z ukraińsko-hiszpańską parą. To oznacza, że wszyscy Polacy odpadli już z tegorocznego turnieju. 

 

Zaczęło się znakomicie. W pierwszym secie meczu singlowego Kaśnikowski w błyskawicznym tempie zdobył czterogemową przewagę. Później niestety Hiszpan równie szybko odrobił straty i nie pozwolił Polakowi marzyć o ćwierćfinale szczecińskiego challengera. 

 

– Na początku miałem trochę szczęścia. Parę razy przysłowiowo zamknąłem oczy, strzeliłem jakieś niesamowite piłki, dwa winnery z returnu z rzędu, tak naprawdę wszystko o czym sobie pomyślałem, mi wychodziło. Pierwsze cztery gemy zagrałem kosmos, dużo powyżej tego, co normalnie prezentuję. Ale później przeciwnik bardzo wysoko podniósł poprzeczkę, musiałem grać pięć, sześć, siedem piłek, a i tak do wszystkiego dochodził – mówił po przegranym meczu Maks Kaśnikowski. 

 

Dla Kaśnikowskiego był to jednak dopiero pierwszy pojedynek z rywalem z pierwszej setki rankingu ATP. Hiszpan to doświadczony zawodnik, obecnie sklasyfikowany na 85. miejscu światowego rankingu. Najwyżej w notowaniu ATP był na 52. miejscu. 

 

Dziś na kortach przy al. Wojska Polskiego czekają nas mecze ćwierćfinałowe singla i półfinały debla. W akcji zobaczymy między innymi Jaume Munara, Pedro Cachina czy Flavio Cobolliego. Dzisiejsze spotkania rozpoczną się o godzinie 13:00. 

Powiązane artykuły

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...

Sport

Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!

Niesamowite rozstrzygnięcia  w ostatniej kolejce kobiecej Ekstraligi w piłce nożnej. Piłkarski ze...

Sport

Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu

Brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to będzie...