Home Kultura Święto reportażu. OKOlice Literatury 2023 w Szczecinie
Kultura

Święto reportażu. OKOlice Literatury 2023 w Szczecinie

81

Cztery dni rozmów o kulisach pracy reportażystów, nowych formach opowiadania historii, a także debaty o tym, jak łamać utarte schematy. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja Festiwalu OKOlice Literatury. 

 

Dobry reportaż opowiada historię, która nie tylko poszerza wiedzę, ale również porusza czytelnika. Dotyka istotnych kwestii społecznych, politycznych lub moralnych, co może inspirować czytelników do refleksji i angażowania się w dyskusje na ich temat. Okazja do takich dyskusji będzie jeszcze w październiku, bo tegoroczna edycja OKOlic Literatury w całości skupi się właśnie na reportażu. Od 25 do 28 października w ProMediach zaplanowano szereg atrakcji, dyskusji i spotkań autorskich. Oto najciekawsze z nich:

 

  • Spotkanie z Katarzyną Błaszczyk i Hanną Bogoryją-Zakrzewską, autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” (26.10, godz. 19:00)

  • “Z książki na afisz”. Panel dyskusyjny z udziałem Weroniki Fibich, Jakuba Skrzywanka i Janusza Schwertnera o przenoszeniu reportażu na scenę teatralną (27.10, godz. 19:00)

  • Seans filmu dokumentalnego „Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim (28.10, godz. 18:00)

 

Warto zwrócić także uwagę na wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich są warsztaty fotografii ulicznej dla młodzieży z Przemysławem Budziakiem. Te odbędą się 16, 20 i 23 października w godzinach 17:00-20:00. 

 

Wszystkie zaplanowane rozmowy, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, pokazy filmowe oraz warsztaty fotograficzne odbędą się w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pamiętać, aby wcześniej się zapisać. Ilość miejsc na niektóre wydarzenia jest mocno ograniczona. Szczegółowy program OKOlic Literatury 2023 znajdziecie tutaj:  https://okoliceliteratury.pl/program-2023.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....

Kultura

Spotkania z pisarzami. ProMedia zaprasza

Dziś i jutro w ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) można będzie wziąć...

Kultura

Szczecin traci Jakuba Skrzywanka. Znany reżyser pokieruje słynnym krakowskim teatrem

 Jakub Skrzywanek, były już dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego, przenosi się do Starego...

Kultura

Nieżychowski mniej i bardziej prywatnie

Rok 2024 upływa w Szczecinie pod znakiem setnej rocznicy urodzin Jacka Nieżychowskiego....