Home Kultura Święto reportażu. OKOlice Literatury 2023 w Szczecinie
Kultura

Święto reportażu. OKOlice Literatury 2023 w Szczecinie

58

Cztery dni rozmów o kulisach pracy reportażystów, nowych formach opowiadania historii, a także debaty o tym, jak łamać utarte schematy. Przed nami piąta, jubileuszowa edycja Festiwalu OKOlice Literatury. 

 

Dobry reportaż opowiada historię, która nie tylko poszerza wiedzę, ale również porusza czytelnika. Dotyka istotnych kwestii społecznych, politycznych lub moralnych, co może inspirować czytelników do refleksji i angażowania się w dyskusje na ich temat. Okazja do takich dyskusji będzie jeszcze w październiku, bo tegoroczna edycja OKOlic Literatury w całości skupi się właśnie na reportażu. Od 25 do 28 października w ProMediach zaplanowano szereg atrakcji, dyskusji i spotkań autorskich. Oto najciekawsze z nich:

 

  • Spotkanie z Katarzyną Błaszczyk i Hanną Bogoryją-Zakrzewską, autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” (26.10, godz. 19:00)

  • “Z książki na afisz”. Panel dyskusyjny z udziałem Weroniki Fibich, Jakuba Skrzywanka i Janusza Schwertnera o przenoszeniu reportażu na scenę teatralną (27.10, godz. 19:00)

  • Seans filmu dokumentalnego „Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim (28.10, godz. 18:00)

 

Warto zwrócić także uwagę na wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich są warsztaty fotografii ulicznej dla młodzieży z Przemysławem Budziakiem. Te odbędą się 16, 20 i 23 października w godzinach 17:00-20:00. 

 

Wszystkie zaplanowane rozmowy, panele dyskusyjne, spotkania autorskie, pokazy filmowe oraz warsztaty fotograficzne odbędą się w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba pamiętać, aby wcześniej się zapisać. Ilość miejsc na niektóre wydarzenia jest mocno ograniczona. Szczegółowy program OKOlic Literatury 2023 znajdziecie tutaj:  https://okoliceliteratury.pl/program-2023.

Powiązane artykuły

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...

Kultura

W ten świąteczny czas – Sylwek Ostrowski z przyjaciółmi nagrał świąteczny clip

Szef Szczecin Jazz Sylwek Ostrowski, instagramerki: Hania Beza, Monika Szymańska (Kamienica w...

Kultura

Przysiadła na ławeczce. Kim jest Sophie Caroline Auguste Tilebein?

„Przysiadła na ławeczce u zbiegu ulic Robotniczej i Dębogórskiej, na skraju parku,...

Kultura

Gratka dla fanów dobrej muzyki. Muzyk Roku, Marek Pospieszalski wystąpi w Szczecinie

Już dzisiaj o 20:00 odbędzie się koncert Marka Pospieszalskiego – Muzyka Roku...